Czeka nas załamanie pogody. Śnieg z deszczem i huraganowy wiatr

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: IMGW-PIB, (zac) | redakcja@agropolska.pl
27-10-2017,17:25 Aktualizacja: 27-10-2017,21:20
A A A

W sobotę, niedzielę i poniedziałek prognozowany jest silny i bardzo silny wiatr. Stosowne ostrzeżenia stopnia 1 i 2 będą sukcesywnie wydawane dla kolejnych regionów - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W związku z poważnym zagrożeniem synoptycy opublikowali prognozy pogody na kolejne dni.

Poniżej prezentujemy komunikat, którego ważność obowiązuje od godz. 19:30 w piątek do godz. 19:30 w sobotę.

pszczoły, pszczelarstwo, pszczele rodziny, podkarpacie, tadeusz dylon

Zimą wyginęło blisko 30 procent pszczół

Na Podkarpaciu podczas tegorocznej zimy wyginęło blisko 30 proc. pszczół, jedną trzecią z nich zniszczyły dzięcioły - powiedział Tadeusz Dylon, prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Rzeszowie. - Każdej zimy zazwyczaj - m.in. z...
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu, w górach opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a powyżej 1300 m n.p.m. opady śniegu. W rejonach podgórskich Karpat prognozowana wysokość opadu do 20 mm. Na szczytach Tatr przyrost pokrywy śnieżnej o 15 cm.

Temperatura minimalna od 2°C na północnym wschodzie oraz w rejonach podgórskich Karpat do około 5°C w centrum, 8°C na południowym zachodzie i 10°C lokalnie na wybrzeżu. Wiatr umiarkowany, na morzem okresami dość silny, w całym kraju porywisty, zachodni i północno-zachodni. Wiatr w porywach do 55 km/h, nad morzem do 75 km/h, a w górach do 80 km/h. W górach zamiecie i zawieje śnieżne.

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresowymi opadami deszczu. Nad morzem prognozowana wysokość opadów do 15 mm. W górach opady deszczu ze śniegiem, a powyżej 1200 m n.p.m. śniegu. Na szczytach Karpat przyrost pokrywy śnieżnej o około 10 cm. Temperatura maksymalna od 7°C na wschodzie do 8°C, 11°C na pozostałym obszarze.

winiarstwo, winnice, produkcja winogron, produkcja wina, ewa wawro, fundacja Galicja Vitis, podkarpacie

Winnice mocno ucierpiały przez zimowe i wiosenne ataki mrozu

Ataki mrozu na przełomie stycznia i lutego oraz w maju spowodują znaczne straty w winnicach na Podkarpaciu. W niektórych gospodarstwach zbiory mogą być nawet o 30 proc. mniejsze - powiedziała Ewa Wawro, prezes fundacji Galicja Vitis....
Wiatr umiarkowany i dość silny, nad morzem okresami bardzo silny do 55 km/h, porywisty, zachodni. Wiatr w porywach do 60 km/h, a w zachodniej połowie kraju do 70 km/h oraz nad morzem do 100 km/h. Wysoko w górach wiatr bardzo silny, w porywach do 90 km/h, północno-zachodni. W górach zamiecie i zawieje śnieżne.

Prognoza na kolejną dobę również nie napawa optymizmem.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 28.10.2017 do godz. 19:30 dnia 29.10.2017

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, na zachodzie możliwe burze. Na Pomorzu prognozowana wysokość opadów do 20 mm, a na południowym zachodzie do 25 mm. W górach opady deszczu ze śniegiem, a powyżej 1600 m n.p.m. śniegu. Na szczytach gór prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o około 15 cm.

burza, grad, pogoda, ulewny deszcz

Burze z gradem i huraganowy wiatr znowu nad Polską

Od rana we wtorek w wielu regionach mamy do czynienia z gwałtownymi zjawiskami pogodowymi. Ulewne deszcze i silny wiatr utrudniają życie mieszkańcom zachodniej i południowej Polski. Najgorzej ma być jednak po południu i wieczorem, gdy nawałnice...
Temperatura minimalna od 5°C do 8°C, a w rejonach podgórskich od 3°C do 6°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, nad morzem okresami silny do 50 km/h, porywisty, zachodni.

Porywy wiatru od 55 km/h na północnym wschodzie Polski do 110 km/h na zachodzie i nad morzem. Wysoko w górach wiatr bardzo silny, w porywach do 100 km/h, północno-zachodni. W górach zamiecie i zawieje śnieżne.

W dzień zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu, na Pomorzu deszczu ze śniegiem. Miejscami możliwe burze. Na wschodzie i południu prognozowana wysokość opadów do 25 mm. W górach i miejscami na terenach podgórskich opady śniegu. Na szczytach Karpat prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o około 25 cm.

Temperatura maksymalna od 6°C do 10°C, w rejonach podgórskich około 3°C. Wiatr dość silny, nad morzem okresami bardzo silny do 55 km/h, porywisty, zachodni i północno-zachodni. Wiatr w porywach od 60 km/h na północnym wschodzie, do 100 km/h w zachodniej połowie kraju oraz nad morzem.

trawa, powiat moniecki, przymrozek

Wyżowa pogoda przyniosła pierwsze przymrozki

Na północnym wschodzie Polski w ostatnich dniach temperatura w nocy wynosiła zaledwie 1 stopień na plusie, przy gruncie była znacznie niższa, ponieważ widoczny był lekki szron na roślinach. Pomimo tego, iż synoptycy nie zapowiadali spadku...
Wysoko w górach wiatr bardzo silny, w porywach do 130 km/h, północno-zachodni. W górach zamiecie i zawieje śnieżne.

Średnioterminowa prognoza pogody dla Polski. Ważność od godz. 19:00 dnia 29.10.2017 do godz. 19:00 dnia 03.11.2017

  • 29/30 - 30.10 (niedziela/poniedziałek - poniedziałek)

Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu, w rejonach podgórskich śniegu z deszczem. Temperatura minimalna od 1°C do 4°C, jedynie nad morzem miejscami 7°C. Temperatura maksymalna od 4°C do 8°C. Wiatr dość silny, porywisty, na wschodzie i nad morzem porywy 85 km/h, a na północnym wschodzie do 100 km/h.

  • 30/31 - 31.10 (poniedziałek/wtorek - wtorek)

Zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu, na północnym wschodzie opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Bez opadów miejscami na południu i południowym wschodzie. Temperatura minimalna od -1°C na południowym wschodzie, 0°C, 2°C na przeważającym obszarze kraju do 4°C miejscami nad morzem.

Przymrozki zdziesiątkowały sady. Ceny jabłek będą rekordowo wysokie

Tak niskich zbiorów jabłek nie było od wielu lat. Wiosenne przymrozki w niektórych regionach wręcz zdziesiątkowały pąki jabłoni i zawiązki owoców, co zapowiadało znacznie mniejszą niż przed rokiem ilość owoców na rynku....
Temperatura maksymalna od 4°C do 8°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, północno-zachodni skręcający na południowo-zachodni.

  • 31.10/01.11 - 01.11 (wtorek/środa - środa)

Zachmurzenie duże z opadami deszczu. Temperatura minimalna od 1°C, 4°C na wschodzie i południu do 6°C, 8°C na zachodzie i nad morzem. Temperatura maksymalna od 7°C do 12°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, z kierunków zachodnich.

  • 01/02 - 02.11 (środa/czwartek - czwartek)

Zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu, w ciągu dnia miejscami przechodzące w opady deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 6°C do 10°C. Temperatura maksymalna od 8°C do 12°C. Wiatr dość silny w porywach do 80 km/h, zachodni i północno-zachodni.

  • 02/03 - 03.11 (czwartek/piątek - piątek)

Zachmurzenie na zachodzie umiarkowane, na pozostałym obszarze duże z przelotnymi opadami deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od -1°C, 0°C na wschodzie do 3°C, 5°C na zachodzie i nad morzem.

Temperatura maksymalna od 3°C, 5°C na wschodzie do 8°C, 10°C na zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, na wschodzie porywisty, północno-zachodni.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.
Advertisement
Advertisement