Citroen uderzył w nieoświetlony rozrzutnik. Kilka osób w szpitalu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
14-10-2018,11:00 Aktualizacja: 14-10-2018,11:07
A A A

Cztery osoby trafiły do szpitala w wyniku wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 63 w miejscowości Małgorzacin (pow. bialski, woj. lubelskie). Brały w nim udział dwie "osobówki" oraz rolniczy zestaw.

Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu policjanci, kierujący samochodem osobowym marki Citroen, wyprzedzając ciągnik rolniczy z doczepionym nieoświetlonym rozrzutnikiem, zahaczył właśnie o niego. Potem auto zjechało na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzyło się z hondą.

wypadki z udziałem ciągników, Owczary, powiat buski, opole lubelskie, Tomasz Piwowarski

Kto kierował wywróconym traktorem? Podróżni byli kompletnie pijani

Dwóch kompletnie pijanych mężczyzn zastali policjanci na miejscu wypadku ciągnika rolniczego. Żaden nie przyznał się do kierowania pojazdem. Finał zdarzenia, gdzie pasażer spadł z przyczepy, był natomiast tragiczny. Do śmiertelnego wypadku...

Citroenem kierował 36-letni mieszkaniec gminy Wisznice, hondą - 66-latek z gminy Biała Podlaska, a ciągnikiem rolniczym - 19-letni mieszkaniec gminy Wisznice.

Wszyscy byli trzeźwi, co potwierdziło przeprowadzone przez stróżów prawa badanie.

- W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznały cztery osoby podróżujące samochodami. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze - informuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Warto ponowić apel do rolników, by zadbali o oświetlenia maszyn. Niestety, część z rolniczych pojazdów, zwłaszcza tych starszych, ma zazwyczaj poważne braki w tym zakresie. A to kwestia bezpieczeństwa użytkowników dróg oraz ewentualnej odpowiedzialności za zdarzenia drogowe.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement