Ciągnik potrącił dziewczynkę. W inny wjechała pijana rowerzystka

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
03-07-2020,8:40 Aktualizacja: 03-07-2020,8:44
A A A

Kolejne zdarzenia z udziałem ciągników rolniczych odnotowali policjanci. W jednym z nich traktorzysta potrącił 14-latkę jeżdżąca na rolkach. A w inną maszynę wjechała kompletnie pijana kobieta na rowerze.

Ten ostatni wypadek miał miejsce w Słotwinach (pow. opolski, woj. lubelskie). Przybyli na miejsce stróże prawa ustalili, że 49-letnia mieszkanka gminy Karczmiska jechała "wężykiem" i podczas wymijania ciągnika straciła panowanie nad rowerem i uderzyła w podczepioną do pojazdu beczkę asenizacyjną.

Łąki, powiat milicki, traktor w stawie, Sławomir Waleński

Ciągnik wjechał do stawu. Przygnieciony traktorzysta utonął

Trwa wyjaśnianie okoliczności tragicznego wypadku w Łąkach (pow. milicki, woj. dolnośląskie). Mężczyzna wjechał ciągnikiem do stawu hodowlanego, gdzie wywrócona maszyna przygniotła go pod wodą. Do wypadku doszło w gospodarstwie rybackim. -...

- Wkrótce wyjaśniło się, dlaczego kobieta miała problem z opanowaniem roweru. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma w organizmie aż 3,4 promila alkoholu. Potłuczona 49-latka została przewieziona do szpitala - podaje asp. szt. Edyta Żur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości rowerem grozi grzywna od 50 zł do 5 tys. zł oraz zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne od pół roku do 3 lat.

Natomiast w Wielkich Łunawach (pow. chełmiński, woj. kujawsko-pomorskie) - według wstępnych ustaleń stróżów prawa - 44-letni traktorzysta podczas omijania potrącił 14-latkę jadącą drogą na rolkach.

Nastolatka była w chwili przyjazdu służb pod opieką matki.

Zajęła się nią załoga karetki pogotowia ratunkowego. Jak donosi "Gazeta Pomorska", kierujący ciągnikiem odjechał z miejsca zdarzenia, ale później wrócił.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj