Chłopczyk wpadł do głębokiej studni

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
17-07-2020,15:05 Aktualizacja: 17-07-2020,15:10
A A A

We wsi Czaple (pow. złotoryjski, woj. dolnośląskie) doszło do bardzo groźnego zdarzenia. 6-latek podczas zabawy z dwójką innych dzieci wpadł do głębokiej studni. Wszystko odbyło się pod okiem dorosłych.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, w pewnym momencie chłopiec wbiegł na zabezpieczoną wydawałoby się studnię. Jednak wraz z metalowym elementem zakrywającym otwór wpadł do wnętrza. Rodzice natychmiast zaalarmowali służby ratunkowe.

wypadki w rolnictwie, Machcin, powiat kościański, powiat ostrołęcki

46-latek zginął, 14-latek ranny

Kolejne wypadki w rolnictwie. 46-letni mężczyzna stracił życie przy naprawianiu na polu prasy do słomy. Ranny został natomiast 14-latek najechany przez ciągnik z wozem paszowym. Tragiczny wypadek miał miejsce w Machcinie (pow. kościański, woj....

- Pierwsi na miejscu byli lokalni strażacy-ochotnicy, którzy utrzymywali kontakt z dzieckiem do czasu przyjazdu policji, pogotowia ratunkowego i kolejnych jednostek straży pożarnej. Ostatecznie chłopiec został wydobyty z wnętrza studni przez jednego ze strażaków, a następnie pod opieką medyków trafił do szpitala. Miał bardzo dużo szczęścia - znajdował się na głębokości kilku metrów, a nie odniósł poważnych obrażeń ciała - podaje st. sierż. Dominika Kwakszys, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

Teraz stróże prawa na podstawie zabezpieczonych materiałów dowodowych wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia. Czynności prowadzone są w kierunku artykułu 160. kodeksu karnego, czyli narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

- Mając na uwadze tę sytuację, policjanci apelują do rodziców o zwiększenie nadzoru nad dziećmi. Wakacje to dla nich czas większej swobody i wolności. Wtedy też pojawiają się w ich głowach różne pomysły. Oczywiście nie ma złotego środka, który zapewni maksimum bezpieczeństwa, ale zadaniem dorosłych jest minimalizowanie ryzyka, dlatego też dołóżmy wszelkich starań i dbajmy o pociechy - wskazuje rzeczniczka złotoryjskiej policji.

Warto też przypomnieć apel o prawidłowe zabezpieczenie wszelkich odpływów kanalizacyjnych, szamb i studni. Pokrywy takich miejsc powinny być odpowiednio ciężkie, obszerne i prawidłowo przymocowane.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement