Bydgoskie lotnisko czeka modernizacja. Zyskają na tym pasażerowie

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
16-12-2015,8:55 Aktualizacja: 16-12-2015,9:13
A A A

Rusza rozbudowa terminala pasażerskiego Portu Lotniczego Bydgoszcz. W założeniach inwestycyjnych jest powiększenie strefy odlotów o tysiąc metrów kwadratowych.

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, pojawią się tam między innymi restauracja z panoramicznym widokiem na płytę lotniska oraz sklepy wolnocłowe.

Szczecin,lotnisko,samolot,pasażerowie,Szczecin-Goleniów,port lotniczy

Lawinowy wzrost liczby pasażerów. Lotnisko pobije rekord

Port lotniczy Szczecin-Goleniów zanotował w październiku br. więcej obsłużonych pasażerów, niż w analogicznym okresie 2014 r. Lotnisko szacuje, że w całym 2015 r. powinno obsłużyć rekordową liczbę 425 tys. pasażerów -...
Przedsięwzięcie zostało podzielone na kilka części. Rozpoczynający się właśnie etap pierwszy to rozbudowa obecnego obiektu na poziomie parteru, dzięki czemu strefa pasażerska zostanie powiększona o 250 metrów kwadratowych.

Nowa przestrzeń pozwoli na powiększenie poczekalni, znajdzie się też miejsce na dodatkowe toalety i pokój dla podróżnych z małymi dziećmi, przewidziano modernizację klimatyzacji. Ta część inwestycji będzie kosztować 2,5 mln zł, co w całości pokryje ze środków własnych inwestor, czyli Port Lotniczy Bydgoszcz SA. Zakładane zakończenie robót jeszcze przed wakacjami. 

Zaplanowany na przyszły rok drugi etap to przebudowa przestrzeni na pierwszym piętrze budynku (720 metrów kwadratowych), zajmowana obecnie między innymi przez biura i (zabudowany) taras widokowy. Powstaną tu sklepy (w tym wolnocłowe), restauracja z panoramicznym widokiem na płytę lotniska, salonik dla VIP-ów i specjalnie zaprojektowany plac zabaw dla dzieci.

szymany_lotnisko_pap

Lotnisko w Szymanach jako regionalny port Olsztyn-Mazury

Oslo, Londyn i Zagłębie Ruhry to kierunki, w których latać będą samoloty rejsowe z portu regionalnego w Szymanach (warmińsko-mazurskie). W pierwszych latach z lotniska skorzystać ma do 200 tys. pasażerów rocznie - podała spółka...
Także w tym przypadku środki wyasygnuje PLB, spółka prowadzi obecnie procedurę wyłaniania wykonawcy.

- 10-letni terminal bydgoskiego dworca lotniczego wymagał już kolejnych posunięć modernizacyjnych i cieszę się, że władze PLB się na takie kroki zdecydowały. Zapewniono nas, że prace nie zaburzą w znaczący sposób funkcjonowania portu i obsługi podróżnych - podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Port Lotniczy Bydgoszcz jest spółką akcyjną której większościowym udziałowcem jest samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

W formie dokapitalizowania oraz dotacji (na inwestycje i działania promocyjne) przekazano w ostatnim czasie 175 mln zł.

Najnowszym zrealizowanym projektem jest system informatyczny pozwalający na zarządzenie ruchem lotniczym i zespołami obsługi naziemnej połączony z systemem informacji wizualnej dla podróżnych.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu