Bracia z kumplem rozkręcali wiatrak. Wpadli na gorącym uczynku

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
16-07-2021,13:50 Aktualizacja: 16-07-2021,13:53
A A A

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku trzech mężczyzn kradnących elementy z kopuły wiatraka na terenie elektrowni wiatrowej w miejscowości Kozaki (pow. gołdapski, woj. warmińsko-mazurskie).

Dwóch przyłapanych próbowało uciekać, ale patrol prewencji szybko ich zatrzymał. Trzyosobowa szajka trafiła do policyjnego aresztu. To dwaj bracia w wieku 25 i 21 lat oraz ich 20-letni kolega. Wszyscy są mieszkańcami powiatu suwalskiego.

kradzieże ciągników rolniczych, Marta Stefanowska, Środa Śląska, Gorlice

Kolejne traktory "z odzysku". Uważaj, z kim dobijasz targu

Działania policjantów z Dolnego Śląska i Małopolski przyczyniły się do tego, że dwaj właściciele ciągników rolniczych odzyskali maszyny. Jedna została skradziona, a druga przywłaszczona i sprzedana nieświadomemu rolnikowi....

"Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili, że nie była to ich pierwsza próba włamania i kradzieży. Do poprzedniej doszło na początku lipca na terenie tej samej elektrowni. Wówczas z kopuły wiatraka ukradli pompę hydrauliczną wraz z instalacją hamulca o wartości 9 tys. złotych. Teraz wspólnicy przyjechali ukraść kable oraz kolejne części wiatraka. Dodatkowo posiadali przy sobie narkotyki” - podaje Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi.

Stróże prawa odzyskali skradzione przedmioty, a podejrzani usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali. Teraz ze swojego postępowania będą tłumaczyć się przed sądem.

Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo kradzieży grozi do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież z włamaniem nawet 10 lat więzienia.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj