Biznes funduje stypendia dla naukowców

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Centrum Prasowe PAP (bea) | redakcja@agropolska.pl
06-11-2015,14:50 Aktualizacja: 06-11-2015,15:04
A A A

Naukowcy z całej Polski mogą ubiegać się o stypendium w wysokości 50 tys. złotych na realizację swoich badań. Trzech laureatów poznamy już 20 listopada podczas konferencji Venture Day w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym, poświęconej komercjalizacji nauki.

Przedstawiciele biznesu, nauki i organizacji rządowych wspólnie poszukują skutecznych modeli współpracy. Fundusz Black Pearls VC z Gdańska stawia na bezpośredni kontakt z naukowcami, a tych najbardziej aktywnych w zakresie komercjalizacji chce nagrodzić i zmotywować do dalszego działania dedykowanymi stypendiami.

Fundusz przeznaczy nawet 150 tys. złotych na sfinansowanie badań dla trzech projektów wyłonionych spośród nadesłanych zgłoszeń. Stypendia zostaną przeznaczone na realizację badań, które mają zbliżyć naukowców do wdrożenia na rynek nowych produktów lub ulepszenia już istniejących.

„Dzięki współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu BRIdge Alfa jesteśmy w stanie aktywnie wspierać finansowo i merytorycznie naukowców, którzy chcą wdrażać wyniki swoich prac na rynek. Program stypendialny ma ułatwić współpracę, zbudować wzajemne zaufanie i wskazać pomysłodawcom jak wygląda praca z funduszem na co dzień” – komentuje Marcin Kowalik, partner zarządzający w funduszu Black Pearls VC.

Nadesłane zgłoszenia będą oceniane pod kątem biznesowym i naukowym. Laureaci zostaną wyłonieni decyzją ekspertów z biznesu i dziedzin nauki odpowiednich dla tematyki zgłoszonych prac.

„Planujemy również spotkania i otwarte konsultacje dla naukowców zainteresowanych wdrażaniem wyników swoich prac na rynek. Wiemy jak wiele pytań i wątpliwości rodzi się przed podjęciem współpracy z funduszem kapitałowym. Dlatego zachęcamy do spotkań i rozmów z nami twarzą w twarz. Najbliższa okazja już 20 listopada podczas konferencji Venture Day w Gdańsku, gdzie również ogłosimy laureatów pierwszej edycji naszego programu stypendialnego” – informuje Agata Kukwa, dyrektor ds. komunikacji w Black Pearls VC.

Aplikować o stypendium można do 16 listopada za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej www.blackpearls.vc/stypendia.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu