Bezwzględne więzienie za zagłodzenie tysięcy kaczek

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Ewa Bąkowska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
08-02-2021,14:50 Aktualizacja: 08-02-2021,15:12
A A A

Na rok bezwzględnego więzienia skazał Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim hodowcę, który zagłodził 4 tys. pięciotygodniowych kaczek - powiedziała Edyta Janiszewska, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kaliszu .

41-letni Piotr G. z powiatu ostrowskiego przez cztery lata nie może ponadto posiadać zwierząt i prowadzić hodowli. Sąd wymierzył mu też nawiązkę w wysokości 10 tys. zł na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim. Wyrok nie jest prawomocny.

znęcania się nad zwierzętami, gmina Cyców, Stowarzyszenia "Milejów dla Zwierząt

Martwe cielaki i krowa. Gospodarz zatrzymany

Dwa martwe cielaki oraz krowę znaleziono w gospodarstwie w gminie Cyców (woj. lubelskie). 76-letni właściciel został zatrzymany pod zarzutem znęcania się nad zwierzętami. Łęczyńscy policjanci zostali zaalarmowani przez przedstawiciela...

Do zdarzenia doszło w styczniu 2020 roku. Hodowca zawiadomił Powiatowego Lekarza Weterynarii w Ostrowie Wlkp. o śmierci kaczek w gospodarstwie - jak stwierdził - z powodu zarażenia wirusem ptasiej grypy. Pobrane ze stada próbki przesłano do Państwowego Instytutu Weterynarii w Puławach, gdzie stwierdzono brak wirusa na fermie kaczek.

Powiatowy Lekarz Weterynarii o sprawie zawiadomił policję.

Po przeprowadzeniu wstępnych czynności Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wlkp. przedstawiła mężczyźnie zarzut znęcania się nad kaczkami ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna przyznał się do zarzutu; miał świadomość, że hodowane przez niego kaczki są niedożywione.

- Kaczki powinny były otrzymywać dziennie 1 300 kg pożywienia a dostawały ok. 400 kg paszy na okres dwóch dni - powiedziała wówczas prokurator Sylwia Wróbel. Mężczyźnie groziło do 5 lat więzienia.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement