Aukcja i pokaz koni arabskich odbędą się w 2019 roku w Janowie Podlaskim

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Anna Wysoczańska PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
15-11-2018,9:10 Aktualizacja: 15-11-2018,9:26
A A A

Aukcja "Pride of Poland" i czempionat koni arabskich w przyszłym roku odbędą się w Janowie Podlaskim w drugi weekend sierpnia - poinformował w środę resort rolnictwa.

Decyzja została podjęta przez ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego, po wysłuchaniu opinii na ten temat członków rady ds. hodowli koni.

Posiedzenie Rady odbyło się w środę w Stadninie Koni Arabskich w Janowie Podlaskim.

Jest to powrót do wieloletniej tradycji, a także uhonorowanie Stadniny Koni w Janowie Podlaskim w 100. rocznicę rozpoczęcia w tej stadninie hodowli koni arabskich, a także 50-lecia organizacji tam aukcji koni - podkreślił Ardanowski.

Pride od Poland 2018, konie, aukcja, Janów Podlaski, aukcja w Janowie Podlaskim, KOWR

Słabe wyniki w Janowie. Pride of Poland 2018 cieniem aukcji sprzed lat

Sześć koni za łączna kwotę 501 tys. euro sprzedano w niedzielę na 49. aukcji koni arabskich Pride of Poland w Janowie Podlaskim (Lubelskie). Za najwyższą cenę 180 tys. euro sprzedana została siwa klacz Parmana ze stadniny w Michałowie. Nie podano...

Na święto konia arabskiego zostaną zaproszeni do Polski goście z całego świata.

Podczas środowego posiedzenia Rady zostały omówione założenia do strategii funkcjonowania spółek Skarbu Państwa zajmujących się hodowlą koni, propozycje działań toru wyścigów konnych na Służewcu i propozycje zmian w zakresie współpracy z Totalizatorem Sportowym. Przedstawione zostały także informacje Polskiego Związku Hodowców Koni o stanie hodowli koni różnych ras w Polsce - poinformował resort rolnictwa w komunikacie.

Minister zadecydował również, że w celu wzmocnienia w Polsce hodowli koni półkrwi i koni zimnokrwistych Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa podejmie starania zakupu lub dzierżawy wysokiej klasy ogierów - reproduktorów z hodowli zagranicznych.

KOWR ma ponadto przygotować założenia światowej strategii marketingowej koni arabskich oraz przeprowadzi konkurs na scenariusz filmu promocyjnego ukazującego historię, tradycję i potencjał polskiej hodowli koni.

W tym roku po raz pierwszy, oddzielony został pokaz koni arabskich od aukcji koni. Pokazy z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę odbyły się w sierpniu na Torze Służewieckim w Warszawie, a aukcja koni - w Janowie Podlaskim.

[WIDEO] MRiRW chce odbudować markę stadniny w Janowie Podlaskim | źródło: pulsmiasta.tv

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!