ARiMR: jeżeli nie musisz, nie przychodź do biura powiatowego

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
20-03-2021,8:05 Aktualizacja: 20-03-2021,8:12
A A A

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że we wszystkich jej placówkach zasady obsługi interesantów zostały dostosowane do obowiązujących przepisów. "Jest to podyktowane troską o zdrowie naszych beneficjentów i pracowników" - podkreśla Agencja.

Od 20 marca w całej Polsce obowiązują ograniczenia związane ze wzrostem zarażeń Covid-19.

"W przypadkach, które nie wymagają osobistej wizyty w placówce ARiMR, zachęcamy do kontaktu z Agencją drogą telefoniczną lub pisemną (za pośrednictwem poczty elektronicznej lub tradycyjnej) - numery telefonów i adresy e-mail są dostępne tutaj, a także są wywieszone w widocznym miejscu przy wejściu do placówek ARiMR" - czytamy w komunikacie.

dopłaty, koronawirus, pandemia covid-19

Kolejki przed biurami ARiMR. Sytuacja powoli wymyka się spod kontroli

Kolejka interesantów i długie czekanie na załatwienie sprawy - tak może wyglądać niebawem sytuacja przed wieloma biurami Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. To zdaniem urzędników kwestia organizacji pracy w czasie...

We wszystkich jednostkach organizacyjnych Agencji udostępnione są wrzutnie, w których możliwe jest pozostawienie dokumentów. Można je również przesłać za pośrednictwem skrzynki podawczej ePUAP.

"Rolnicy, którzy będą chcieli uzyskać informacje o swoich sprawach, a ich wizyta w naszych placówkach nie jest konieczna, mogą otrzymać je telefonicznie, po dokonaniu weryfikacji tożsamości" - zauważa Agencja.

"Rolników, którzy zdecydują się na wizytę biurach powiatowych czy oddziałach regionalnych ARiMR, prosimy o stosowanie się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Należy przede wszystkim zachowywać dystans społeczny, przestrzegać liczby osób znajdujących się w pomieszczeniu, stosować się do oznaczeń umieszczonych w naszych placówkach, a także bezwzględnie używać maseczek zakrywających usta i nos. Prosimy również o korzystanie ze środków dezynfekujących oraz stosowanie się do poleceń pracowników ARiMR" - czytamy w komunikacie.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zapewnia, że kontynuowana będzie pomoc techniczna przy wypełnianiu e-wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich za 2021 r.

"Prosimy jednak o wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu umówienia spotkania na konkretny termin i godzinę, tak aby ograniczyć liczbę osób przebywających w tym samym czasie w jednym miejscu. Przypominamy, że wnioski o dopłaty bezpośrednie od tego roku można składać jedynie za pośrednictwem aplikacji internetowej eWniosekPlus" - podaje ARiMR.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj