ARiMR: Gwarancja obsługi interesantów tylko w tych godzinach

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
25-03-2023,8:30 Aktualizacja: 24-03-2023,22:50
A A A

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformowała, że od 27 marca obowiązuje w jej biurach ruchomy czas pracy. W praktyce oznacza to, że czas, kiedy rolnik będzie mógł być pewny, iż zostanie obsłużony, ulega skróceniu.

Jak podała w komunikacie Agencja, pełna obsługa beneficjentów i innych interesantów będzie od 27 marca zapewniona w godz. 8:00-15:00. Do tej pory był to zasadniczo przedział 7:30-15:30.

Skąd ta zmiana, i to jeszcze w okresie, gdy rusza pełną parą nowe rozdanie unijnego wsparcia dla rolników, za którego redystrybucję odpowiada zasadniczo właśnie ARiMR?

systemi informatyczny ARiMR, Spółka Agro Aplikacje, ARiMR, Kazimierz Plocke

Informatyka w ARiMR "wytrzyma" w nowym rozdaniu WPR?

Dużo zadań stoi przed Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w związku z rozdysponowywaniem środków z nowego rozdania wspólnej polityki rolnej. Tymczasem systemy informatyczne Agencji, służące do aplikowania o wsparcie, to...

Urzędnicy tłumaczą, że wprowadzenie ruchomego czasu pracy jest realizacją porozumienia pomiędzy Agencją jako pracodawcą a działającymi w niej organizacjami związkowymi, w tym również spełnieniem jednego z postulatów dwóch organizacji związkowych, pozostających w sporze zbiorowym z pracodawcą.

„Agencja w dalszym ciągu będzie czynna w godz. 7:30-15:30. Skutkiem wprowadzenia ruchomego czasu pracy jest to, że pracownik może ją rozpocząć w przedziale czasowym 7:00-9:00. Część pracowników zapewne zdecyduje się na skorzystanie z takiego rozwiązania. To z kolei spowoduje, że np. od godz. 7:30 może być za mało pracowników, aby efektywnie obsłużyć naszych beneficjentów. Zapewniamy natomiast, że beneficjenci i inni interesanci, którzy przyjdą do naszych placówek w godz. 8:00-15:00, zostaną w pełni obsłużeni” – czytamy w komunikacie.

Poleć
Udostępnij