Ardanowski: to co jest zabierane złodziejom trafia również do rolników

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Tomasz Więcławski PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
17-10-2018,12:30 Aktualizacja: 17-10-2018,12:42
A A A

To co jest zabierane złodziejom trafia również do polskich rolników - powiedział w Radziejowie (Kujawsko-Pomorskie) Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa. Dodał, że dalsze polepszenie ściągania należnych podatków pozwoli na kolejne działania na rzecz gospodarzy.

- Program rolny PiS jest wyborem pewnych działań, które mają być realizowane w pierwszej kolejności. Gdyby nie pomoc premiera Mateusza Morawieckiego i jego przychylność, to nie udałoby się w ostatnich miesiącach zrealizować tylu ważnych dla rolników spraw - wskazał szef resortu.

plan dla wsi, zwrot za paliwo rolnicze, holding rolno-spożywczy, jan krzysztof ardanowski, mateusz morawiecki

Premier wierzy w młodych rolników. Rząd będzie wspierał rozwój wsi

Polskie rolnictwo ma przed sobą ogromną przyszłość, a państwo w końcu zrozumiało, że nie ma mocnego rolnictwa bez jego wsparcia - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania "Młoda Polska wieś". - Cieszymy się, że na wsi, w...

Polityk podkreślił, że dla niego najważniejsze jest rozwiązywanie problemów - obecnie głównie doraźnych, czyli skutków suszy bądź afrykański pomór świń.

- Tyle kłamstw, które opowiada PSL o działaniach rządu Zjednoczonej Prawicy - to ze świecą szukać. Wiem, że PSL walczy o przetrwanie, zostanie na stołkach, utrzymanie się przy korycie, ale pewna uczciwość obowiązuje - ocenił Ardanowski.

Przypomniał, że rząd wprowadził właśnie zwiększenie zwrotu akcyzy od paliwa rolniczego. Teraz zwrot przysługuje do 86 litrów paliwa, a ma być 100 litrów na hektar. Przy obecnej stawce w wysokości 1 zł za litr, która jest określana oddzielnie przez Radę Ministrów, oznacza podniesienie zwrotu kosztów paliwa z 86 do 100 zł.

- To co jest zabierane złodziejom trafia także do polskich rolników - wspomniał Ardanowski. Dodał, że ma nadzieję na jeszcze skutecznie ściąganie należnych podatków, a co za tym idzie dalsze możliwości wsparcia obywateli - w tym rolników.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj