Ardanowski dementuje plotki: nie było rozmów na temat powrotu do rządu

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Anna Nartowska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
03-11-2022,14:10 Aktualizacja: 03-11-2022,14:16
A A A

- Dementuję, nie było ze mną żadnych rozmów dotyczących mojego powrotu na stanowisko ministra rolnictwa - powiedział w Studiu PAP Jan Krzysztof Ardanowski, szef prezydenckiej Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich.

Pod koniec października tygodnik "Do Rzeczy" przekazał, że trwają rozmowy dotyczące powrotu polityka na stanowisko ministra rolnictwa. Były szef resortu, komentując te doniesienia odpowiedział, że nie otrzymał takiej propozycji z kierownictwa partii.

mała retencja, Jan Krzysztof Ardanowski, zatrzymywanie wody na obszarach wiejskich

Ardanowski: należy uprościć przepisy dotyczące zatrzymywania wody

Jan Krzysztof Ardanowski, przewodniczący Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP przekonuje, że należy uprościć przepisy dotyczące zatrzymywania wody na obszarach wiejskich. Był minister rolnictwa wskazał, że na wtorkowym...

- To domysły medialne, ale kierownictwo PiS-ma otwartą drogę i takie propozycje składać może, szczególnie, że prezes Jarosław Kaczyński publicznie przyznał, że "piątka dla zwierząt" była błędem. Bardziej bym się cieszył, żeby nie popełniać błędów i dobre działania kontynuować, (...) koncentrować się na rozwiązaniach, a nie na tym, czy to będzie Ardanowski czy ktokolwiek inny - podkreślił Ardanowski.

Pytany o to, w jaki sposób rząd powinien budować zaufanie wśród elektoratu wiejskiego wskazał, że musi być otwarta rozmowa z wsią i rolnikami. Jego zdaniem należy także uczciwie przyznać się do tego, że popełniono błędy i przeorganizować rynek rolny. - Trzeba tak zbudować rynek, żeby w tym łańcuchu, gdzie są rolnicy, przetwórcy, handel i dystrybucja, podział był w miarę sprawiedliwy, żeby gospodarstwa uzyskiwały większe dochody z rynku - dodał.

Były minister rolnictwa jako jedną z przeszkód rozwoju polskiego i europejskiego sektora rolnego widzi działania Unii Europejskiej. - Trzeba się też ostro stawiać, czy dystansować od absurdalnej polityki Komisji Europejskiej wobec rolnictwa europejskiego. (...) Jesteśmy w pewnym sensie zakładnikami naszego komisarza. Polityka (Komisji Europejskiej - przyp. PAP) idzie w kierunku osłabienia rolnictwa europejskiego - zaznaczył.
 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu