AgroLiga 2018, czyli najlepsi gospodarze u prezydenta

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
10-06-2019,17:35 Aktualizacja: 13-06-2019,11:01
A A A

Rolnictwo to ważna gałąź polskiej gospodarki i jest fundamentem naszego bezpieczeństwa żywnościowego - podkreślił w poniedziałek prezydent Andrzej Duda podczas gali AgroLigi 2018.

W Belwederze po raz 26. przyznane zostały nagrody AgroLigi - konkursu, w którym wyróżniani są najlepsi rolnicy oraz firmy z sektora rolnego w Polsce.

W uroczystości brali udział prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą.

susza, straty w uprawach, rolnictwo, Łosice, Andrzej Duda

Prezydent zapewnił, że rolnicy będą mogli liczyć na pomoc w razie suszy

Resort rolnictwa dysponuje pieniędzmi na ewentualne wsparcie dla rolników; w razie suszy będą oni mogli liczyć na pomoc rządu - powiedział w czwartek w Łosicach (Mazowieckie) prezydent Andrzej Duda. Zapowiedział też m.in. starania o...

Prezydent podkreślił w przemówieniu podczas uroczystości, że rolnicy biorący udział w konkursie rozwijają "niezwykłą gałąź polskiej gospodarki, gałąź, która jest absolutnym fundamentem naszego bezpieczeństwa żywnościowego".

Dodał, że polscy rolnicy oraz osoby związane z agrobiznesem, rozwijając swoje gospodarstwa, zakłady, mimo różnych trudności - w tym pogodowych - wpływają na rozwój gospodarczy kraju.

Andrzej Duda wskazał, że polscy rolnicy nie mają się czego wstydzić, a krajowe gospodarstwa mogą być pokazywane jako wzór dla innych.

Mistrzami krajowymi AgroLigi 2018 zostali Antoni Kuśmierczak, Anna Kuśmierczak-Kuceł oraz Ireneusz Kuśmierczak, którzy w Bełżcu (woj. lubelskie) prowadzą 125-ha gospodarstwo rybackie specjalizujące się w hodowli m.in. karpia, amurów, linów, szczupaków, sandaczy. Gospodarstwo udostępnia też stawy dla wędkarzy.

[WIDEO] Uroczysta gala AgroLiga 2018 z udziałem pary prezydenckiej w Belwederze

Andrzej Duda, Porozumienie Rolnicze, przemówienie prezydenta Dudy

Andrzej Duda do rolników: zawsze można wyjść na ulice

20 lutego w Centralnej Bibliotece Rolniczej im. Michała Oczapowskiego w Warszawie, uroczyście zainaugurowano obrady Porozumienia Rolniczego, które ma być nowym forum dialogu środowiska rolniczego w Polsce. Po przemówieniu ministra...

W kategorii firma tytułem mistrza uhonorowana została firma Roltoma Tomasz Stypułkowski w Sokołach (woj. podlaskie).

Przedsiębiorstwo od 2006 roku zajmuje się zaopatrzeniem w maszyny rolnicze i zapewnia części zamienne do nich.

Podczas uroczystości w Belwederze w ramach AgroLigi 2018 wyróżniono ponadto 15 rodzinnych gospodarstw rolnych i 14 rolniczych firm.

W konkursie AgroLiga, który jest prowadzony od 1993 roku, wzięło udział do tej pory blisko osiem tysięcy rolników i agrofirm. Od 2008 roku honorowy patronat nad galą AgroLigi sprawuje prezydent RP.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj