58-latek może spędzić 5 lat w więzieniu za znęcanie się nad kurą sąsiada. Weterynarz musiał uśpić ptaka

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
29-08-2023,13:25 Aktualizacja: 29-08-2023,13:27
A A A

Kiedy na podwórze 58-latka przeszła kura sąsiada, zaczął okładać ją kijem od szczotki, a następnie przerzucił przez płot. Z powodu doznanych obrażeń, ptak musiał zostać uśpiony przez weterynarza. Krewki mężczyzna odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem.

Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości nieopodal Hrubieszowa (woj. lubelskie).

- Na posesję 58-latka przeszła kura sąsiada. Mężczyzna zdenerwował się, bo jak twierdził, kury już nie pierwszy raz wchodziły mu na podwórko i niszczyły warzywa. Chwycił więc szczotkę i kijem zaczął kilkukrotnie okładać zwierzę. Potem, kiedy kura już ledwo trzymała się na nogach, przerzucił ją przez płot do sąsiada. Właściciel kury, widząc zmaltretowane zwierzę, wezwał na miejsce policję. Okazało się, że kura ma połamane kości i nie może sama się poruszać. W tym przypadku niezbędna była interwencja weterynarza, który musiał uśpić ptaka - relacjonuje asp. sztab. Edyta Krystkowiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

Jak dodaje, 58-letni mieszkaniec gminy Hrubieszów odpowie teraz za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Zgodnie z zapisami ustawy o ochronie zwierząt, grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Poleć
Udostępnij