5 tysięcy łapówki za nieruchomość rolną. Urzędniczka wezwała policję

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
30-11-2021,14:50 Aktualizacja: 30-11-2021,14:59
A A A

Chcąc szybko załatwić sprawę związaną z nieruchomością rolną, 61-letni mężczyzna usiłował wręczyć łapówkę urzędniczce. Trafił jednak w ręce policjantów i usłyszał zarzut.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim (woj. dolnośląskie) zatrzymali mieszkańca powiatu zgorzeleckiego. Jest podejrzany o wręczenie korzyści majątkowej pracownicy jednego z urzędów w gminie Lwówek Śląski.

- Jak ustalono, mężczyzna próbował przyspieszyć procedurę rozdysponowania nieruchomości rolnej. Czas trwania załatwienia sprawy nie satysfakcjonował zainteresowanego, dlatego postanowił przyspieszyć sprawę w sposób nieoficjalny. Na spotkaniu z pracownicą w urzędzie przekazał jej 5 tysięcy złotych, licząc, że to załatwi sprawę. Kobieta nie przyjęła pieniędzy i powiadomiła policję - opisuje sierż. Olga Łukaszewicz, oficer prasowy lwóweckiej KPP.

Mężczyzna usłyszał zarzut udzielenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną. Za to przestępstwo grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement