48-latek przejechany przez kombajn

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Piotr Nowak PAP, (zl) | redakcja@agropolska.pl
11-08-2022,12:20 Aktualizacja: 11-08-2022,12:29
A A A

Śmierć na miejscu poniósł 48-latek, który został przejechany przez kombajn podczas prac na polu w środę we wsi Klocówka (Lubelskie); przyczyny wypadku wyjaśni prokuratorskie śledztwo - poinformowała w czwartek policja.

Sierż. szt. Małgorzata Pawłowska z KPP w Tomaszowie Lubelskim powiedziała, że do wypadku doszło w środę przed godz. 18 we wsi Klocówka w gminie Tarnawatka (Lubelskie).

Policja ustaliła wstępnie, że 53-letni kombajnista z powiatu zamojskiego jechał z jednego pola na drugie i nie zauważył 48-letniego mieszkańca gminy Tarnawatka, który prawdopodobnie chciał wskoczyć na schodki maszyny, poślizgnął się i dostał pod przednie koło maszyny, która go przejechała.

Kierowca poczuł, że po czymś przejechał, podała Pawłowska, a kiedy wyszedł sprawdzić co się stało zobaczył 48-latka. Wezwani na miejsce ratownicy medyczny stwierdzili zgon mężczyzny "z uwagi na obrażenia i ustanie czynności życiowych".

Policjantka poinformowała, że miejsce wypadku badał biegły z zakresu ruchu drogowego, zlecono sekcję zwłok 48-latka. "Śledztwo będzie prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Tomaszowie Lubelskim" – dodała.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj