12-letnie dziecko zginęło pod kołami ciągnika

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (KB), (zac) | redakcja@agropolska.pl
11-08-2015,19:10 Aktualizacja: 12-08-2015,9:15
A A A

Lipiec i sierpień to tradycyjnie okres, w którym trwają żniwa i właśnie wtedy dochodzi do wielu wypadków podczas wykonywania prac polowych.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Koninie, 9 sierpnia późnym wieczorem do konińskiego szpitala przywieziono nieprzytomnego 12-letniego chłopca, ofiarę wypadku w rolnictwie.

Tragiczny wypadek w gospodarstwie. 21-latek w ciężkim stanie

Lekarze walczą o uratowanie życia młodego mężczyzny, który zatruł się niebezpiecznymi dla zdrowia oparami podczas pracy w chlewni przy opróżnianiu zbiornika gnojowicy. Do zdarzenia doszło w poniedziałek w miejscowości Tłuściec koło...
Pomimo wysiłku lekarzy, dziecko zmarło.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło na polu blisko gospodarstwa. Obrażenia jakich doznał chłopiec wskazują, że najprawdopodobniej dostał się pod koła ciągnika rolniczego.

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności i przebieg całego zdarzenia.

Mundurowi apelują, aby podczas prac polowych szczególną opieką otoczyć dzieci i młodzież do lat 15. Gdy ich pomoc jest niezbędna w gospodarstwie, niech wykonują prace dostosowane do ich warunków fizycznych i psychicznych.

Niedopuszczalne jest, aby dzieci obsługiwały maszyny rolnicze, pracowały na wysokości oraz wykonywały inne niebezpieczne prace polowe.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj