1000 zł mandatu dla traktorzysty za kolizję. Kolejne 1500 zł – za "lewą" przyczepę

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
02-06-2023,16:45 Aktualizacja: 02-06-2023,16:47
A A A

Ponad 2500 zł z tytułu mandatów będzie musiał zapłacić 76-letni kierowca ciągnika rolniczego, który doprowadził do kolizji drogowej pojazdem niedopuszczonym do ruchu. A to nie będzie koniec jego kłopotów.

1 czerwca do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Opatowie (woj. świętokrzyskie) dotarła informacja o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 74 w Piórkowie. Skierowani tam funkcjonariusze ustalili, że kierujący ciągnikiem rolniczym marki Ursus z przyczepą dwuosiową podczas manewru omijania samochodu osobowego doprowadził do zderzenia bocznego z tym pojazdem. Na szczęście w wyniku tej kraksy nikt nie odniósł obrażeń, a jej uczestnicy byli trzeźwi. Za spowodowanie kolizji traktorzysta został ukarany mandatem w kwocie 1020 zł.

ziarno wysypało się na drogę, Batkowo, KPP Inowrocław, Izabella Drobniecka

Z przyczepy wysypało się zboże. Traktorzysta dostał mandat

Policjanci z "drogówki" interweniowali w miejscu, gdzie na drogę wysypało się sporo zboża. Kierowca ciągnika rolniczego został ukarany mandatem. W miejscowości Batkowo pod Inowrocławiem (woj. kujawsko-pomorskie) stróże prawa...

„Na tym jednak przewinienia tego kierującego się nie skończyły. Okazało się bowiem, że przyczepa, którą użytkował, nie powinna znaleźć się na drodze, ponieważ nie była dopuszczona do ruchu ani nie posiadała obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Za użytkowanie pojazdu niedopuszczonego do ruchu mundurowi nałożyli na 76-latka kolejny mandat karny w kwocie 1500 zł. Sprawa trafi również do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego” – informuje opatowska KPP.

Jak jednocześnie przypomina, zgodnie z kodeksem drogowym pojazd dopuszczony do ruchu to taki, który spełnia wymagania techniczne zawarte w przepisach prawa o ruchu drogowym, ale także posiada dowód rejestracyjny, jest zarejestrowany i zaopatrzony w zalegalizowane tablice rejestracyjne oraz nalepkę kontrolną. Użytkowanie pojazdu niespełniającego wymogów prawnych dopuszczenia do ruchu może zakończyć się grzywną nawet w kwocie 5000 zł.

Poleć
Udostępnij