Żniwa przebiegają bez zakłóceń. Będą rekordowe zbiory

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: FAMMU/FAPA, (em) | redakcja@agrpolska.pl
12-08-2016,9:15 Aktualizacja: 12-08-2016,10:27
A A A

Według najnowszych danych w Rosji zebrano dotychczas ziarno z areału 13 mln ha w porównaniu z 11,8 mln ha przed rokiem. Zaawansowanie żniw jest więc o 10 proc. większe niż sezon wcześniej.

Rosyjscy rolnicy zebrali na razie 37,9 mln ton pszenicy (+7 mln ton r/r) oraz 5,7 mln ton jęczmienia. Żniwa nie rozpoczęły się jeszcze we wszystkich rejonach położonych na wschód od Uralu. Prace najbardziej są posunięte w południowej części kraju - informuje FAMMU/FAPA.

mleko, Rosja, produkcja mleka, mleczarnie

Mleko w Rosji jest fałszowane i niebezpieczne dla zdrowia

Mleko w Rosji może być niebezpieczne dla zdrowia. Z komunikatu Federalnej Służby Nadzoru Sanitarnego i Fitosanitarnego Rosji (Rossielchoznadzor) wynika, że tamtejsze mleczarnie chcąc wydłuży termin jego ważności dodają do niego niedozwolone środki....

Wszystko wskazuje na to, że Rosja odnotuje rekord w produkcji zbożowej w bieżącym sezonie. Tegoroczne średnie plony są wysokie. Eksperci szacują, że będą o około 15 proc. wyższe niż przed rokiem.

Prognozy dla tego wielkiego kraju są więc bardzo optymistyczne. Ministerstwo rolnictwa w Moskwie ocenia tegoroczną produkcję na 110 mln ton, ale pojawiają się jeszcze bardziej optymistyczne prognozy.

RusAgroTrans (firma specjalizująca się w transporcie produktów rolnych) szacuje bowiem zbiory aż na 113-115,8 mln ton, w tym pszenicy w wysokości 70-71 mln ton.

Analitycy z USA w lipcowym raporcie prognozowali zbiory pszenicy w Rosji na 65 mln ton (+4 mln ton r/r). Niewykluczone, że w sierpniowym raporcie Amerykański Departament Rolny dokona dodatniej korekty.

Państwa basenu Morza Czarnego, a zwłaszcza Rosja, umocnią zatem swoją pozycję w światowym eksporcie w sezonie 2016/17.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu