W Rosji rośnie produkcja wieprzowiny

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: FAMMU/FAPA, (em) | redakcja@agropolska.pl
08-04-2015,14:35 Aktualizacja: 08-04-2015,14:41
A A A
Rosyjski związek producentów trzody chlewnej poinformował, że w styczniu i lutym produkcja wieprzowiny wyniosła 459 tys. ton i była o 9 proc. wyższa niż w tym samym czasie przed rokiem.  
 
Dobre wyniki z pierwszych dwóch miesięcy roku sprawiły, że w górę poszły całoroczne prognozy produkcji tego gatunku mięsa - informuje FAMMU/FAPA. Na początku br. eksperci przewidywali wzrost wytwórczości jedynie o 2-3 proc., a teraz o 5 proc. (agencja analityczna ICAR), a nawet o 6 proc. (związek producentów). 
 
W ubiegłym roku przemysłowa produkcja wieprzowiny w Rosji wyniosła 2,9 mln ton i była o 12 proc. (320 tys. ton) wyższa niż rok wcześniej. Dla utrzymania podobnego tempa wzrostu w latach 2015-16 niezbędne było wdrożenie nowych projektów, których skala okazała się jednak mniejsza od zakładanej ze względu na ograniczenie pomocy państwa. 
 
Zdaniem znawców rynku dynamika wzrostu produkcji będzie ponownie bardzo wysoka dopiero po 2017 r., gdy zostanie wdrożonych kilka kolejnych projektów na dużą skalę. Dalszy rozwój sektora może być jednak utrudniony ze względu na prognozowany spadek popytu na wieprzowinę w Rosji. 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj