Ubojnie w oku kamery. Koniec znęcania się nad zwierzętami

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: FAMMU/FAPA, (em) | redakcja@agrpolska.pl
10-02-2017,13:10 Aktualizacja: 10-02-2017,13:46
A A A

W związku z problemami związanymi z zachowaniem odpowiednich standardów dobrostanu zwierząt francuski rząd wprowadzi od 1 stycznia 2018 roku obowiązek instalowania monitoringu we wszystkich krajowych ubojniach.  

Wprowadzenie nowych przepisów poparła też większość deputowanych, ale ustawę musi jeszcze zaakceptować Senat. Dość szybki proces legislacyjny (ustawa przeszła w pierwszym czytaniu) był odpowiedzią na przedstawione przez aktywistów nagrania z wielu rzeźni, pokazujące ubój zwierząt bez wstępnego ogłuszania - informuje FAMMU/FAPA.  

dobrostan, trzoda chlewna, drób, wieprzowina

Dobrostan zwierząt ważny, ale coraz droższy

Dobrostan zwierząt jest obecnie tematem publicznej debaty w Niemczech - informuje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej. Została ona wywołana przez organizacje pozarządowe, ochrony środowiska i opozycję...

Obowiązek instalowania kamer będzie dotyczył wszystkich działów związanych z ubojem, a więc miejsc dostaw zwierząt, pomieszczeń ich przetrzymywania, unieruchamiania, ogłuszania i uboju. Każdemu pracownikowi znęcającemu się nad zwierzętami grozić będzie nawet rok bezwzględnego więzienia.

Wprowadzenie tych wymogów we Francji, zachęciło już brytyjskie organizacje dbające o prawa zwierząt o wywarcie presji na rząd w Londynie w celu ustanowienia podobnych przepisów.

Zdaniem tamtejszych aktywistów, w 9. na 10. rzeźni na Wyspach stwierdza się przypadki łamania przepisów dobrostanu zwierząt. Agencja Standardów Żywności (FSA) we współpracy ze stowarzyszeniem weterynaryjnym (BVA) poparło wprowadzenie obowiązkowego monitoringu w ubojniach.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement