Rolnik sporo stracił. Nowi sąsiedzi nie mieli skrupułów

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
26-11-2019,12:30 Aktualizacja: 26-11-2019,12:34
A A A

Jeden z francuskich farmerów będzie musiał oddalić stado swoich krów od protestujących sąsiadów. Tak zdecydował Sąd Kasacyjny (odpowiednik naszego Sądu Najwyższego), który uznał że bydło nieprzyjemnie pachnie.

Proces hodowcy wytoczyła para emerytów, która przeprowadziła się na wieś. Szybko okazało się jednak, że przybysze nie są w stanie znieść nieprzyjemnego - ich zdaniem - zapachu krów - informuje portal interia.pl.

redukcja pogłowia świń, trzoda chlewna, uciążliwości zapachowe, Carola Schouten

Rząd redukuje pogłowie świń. Żeby mniej śmierdziało

Holenderskie ministerstwo rolnictwa poinformowało, że od 25 listopada rolnicy z niektórych regionów krajów mogą występować o rekompensatę za zmniejszenie pogłowia świń. Rząd w Hadze uważa, że mniej trzody chlewnej oznacza...

Rolnik z miejscowości Lacapelle-Viescamp w południowej Francji próbował doprowadzić do kompromisu. Wybudował bowiem za 120 tys. euro nową oborę prawie kilometr dalej, ale i to nie pomogło.

Mimo, że znalazł się prawie na skraju bankructwa będzie teraz musiał dodatkowo zapłacić grzywnę w wysokości 8000 euro. Dostał również nakaz trzymania bydła z dala od domu sąsiadów.

W internecie mnożą się petycje przeciwko "dyktatowi mieszczuchów", którzy osiedlają się na wsi, a potem wytaczają procesy gospodarzom.

Skarżą się na krowy, które ich zdaniem śmierdzą albo koguty budzące ich rano głośnym pianiem.
 

źródło: interia.pl

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!