Rolnicy ponownie protestowali przeciwko polityce rządu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
06-03-2020,11:45 Aktualizacja: 06-03-2020,11:53
A A A

Jadący na setkach traktorów rolnicy ponownie demonstrowali w kilku miastach Niemiec przeciwko polityce rolnej rządu i nowym restrykcjom środowiskowym. Domagali się większego poszanowania ich pracy i uczciwych cen żywności.

Według organizatorów protestu, do Hamburga przyjechało ponad 1000 rolników, a w gwiaździstym zjeździe użyto tam około 700 ciągników.

ukraina, ustawa o obrocie ziemią rolną, Rada Najwyższa Ukrainy, partia Sługa Narodu

Ustawa o obrocie ziemią budzi emocje. Protest na ulicach stolicy

Przed Biurem Prezydenta Ukrainy w Kijowie zebrali się w czwartek przeciwnicy przygotowywanej ustawy o obrocie ziemią rolną. Protestujący nie chcą dopuścić do przyjęcia jej przez parlament. Rano w demonstracji brało udział kilkaset osób; na...

Przed siedzibą Federalnego Urzędu Środowiska (UBA) w Dessau-Rosslau w Saksonii-Anhalcie zgromadziło się według policji 500 ludzi z 300 traktorami, natomiast organizatorzy mówili o 1,5 tys. demonstrantów i ponad 500 ciągnikach. Podobne akcje odbyły się także w innych miastach, w tym w Dreźnie i w Moguncji.

Do wznowienia zapoczątkowanych kilka miesięcy temu protestów wezwała ogólnoniemiecka inicjatywa Wieś Stwarza Więź. Rolnicy obawiają się m.in. zaplanowanych dalszych ograniczeń w stosowaniu nawozów sztucznych, co ma służyć ochronie wód gruntowych.

Sprzeciwiają się również restrykcjom w używaniu środków owadobójczych i domagają się większego wpływu na kształtowanie polityki rolnej.

W 2018 roku Europejski Trybunał Sprawiedliwości uznał słuszność skargi Komisji Europejskiej na Niemcy w związku z przekraczaniem dozwolonego poziomu zawartości związków azotu w wodach gruntowych.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj