Policja zarekwirowała traktory protestującym rolnikom

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Andrzej Pawluszek PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
20-09-2022,14:25 Aktualizacja: 20-09-2022,14:26
A A A

Policja w Hadze skonfiskowała rolnikom kilkanaście traktorów, którymi wjechali do miasta. - To ograniczanie demokracji - twierdzi Sieta van Keimpema, rzeczniczka protestujących farmerów.

Król Wilhelm Aleksander wygłosi dziś przed połączonymi izbami parlamentu podczas tradycyjnego Prinsjesdag przemówienie, w którym przedstawi politykę rządu na nadchodzący rok.

protesty rolników, import ziarna z Ukrainy, Bułgaria, Nikołaj Kirow

Rolnicy protestują na drogach. Nie chcą ukraińskiego ziarna

Duże protesty rolników rozpoczęły się w Bułgarii. Producenci zboża i słonecznika wyjechali na drogi maszynami poważnie utrudniając ruch. Rolnicy protestują przeciwko importowi ziarna z Ukrainy. W regionie miasta Dobricz, głównym...

Tego dnia swój protest zaplanowali także w Hadze gospodarze, którzy sprzeciwiają się rządowej zapowiedzi redukcji emisji tlenku azotu.

Rolnicy planowali wjazd do miasta traktorami, co zostało jednak uniemożliwione przez policję, na podstawie wydanego przez burmistrza zarządzenia, w którym zakazano wjazdu "ciężkiego sprzętu". "Zostaw traktor w domu! Protesty są dozwolone, ale nie z dużymi pojazdami" - napisała na Twitterze Dilan Yesilgoz, minister sprawiedliwości.

Kiedy rolnicy wjechali do miasta, zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy - informuje portal RTL Nieuws. Traktory zostały załadowane na przyczepy i wywiezione na policyjne parkingi. - To jest ograniczanie demokratycznego protestu - twierdzi Sieta van Keimpema, rzeczniczka Farmers Defence Force, cytowana przez portal NOS.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj