Koniec epoki klatkowej coraz bliżej? Milion podpisów zebranych

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
30-05-2019,15:10 Aktualizacja: 30-05-2019,15:16
A A A

30 maja Europejska Inicjatywa Obywatelska "Koniec Epoki Klatkowej" zebrała milion podpisów obywateli Unii Europejskiej pod projektem, który ma doprowadzić do wprowadzenia całkowitego zakaz klatek w hodowli zwierząt.

Pomysłodawcą inicjatywy jest organizacja Compassion in World Farming (Compassion Polska), do której dołączyło ponad 170 innych zajmujących się dobrostanem zwierząt i ochroną środowiska we Wspólnocie.

kury nioski, hodowla drobiu, system klatkowy, Marta Jarosiewicz, Stowarzyszenie Otwarte Klatki

Coraz mniej kur niosek hodowanych jest w systemie klatkowym

W Polsce rośnie liczba kur niosek hodowanych w systemie ekologicznym, wolnowybiegowym i ściółkowym - wynika z raportu Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Raport prezentuje zmiany, jakie zaszły w ostatnich kilku latach na krajowym rynku jajecznym...

Organizacje zbierają podpisy od września 2018 roku i właśnie uzyskały wymagany milion. Część jest jeszcze niezweryfikowana, dlatego akcja trwa dalej, by osiągnąć bezpieczne (i sugerowane przez Komisję Europejską) 1 250 000. Inaczej inicjatywa może nie spełnić formalnego wymogu i nie zakończy się sukcesem.

- Milion podpisów to ogromny krok, ale to jeszcze nie koniec. Zbudowaliśmy największą koalicję na rzecz zwierząt gospodarskich w historii i jesteśmy niezwykle dumni z tego wspólnego wysiłku. Jednak walka o uwolnienie zwierząt hodowlanych z klatek jeszcze się nie skończyła. Musimy zbierać podpisy, aby upewnić się, że Parlament Europejski zrozumie, jak ważna jest to sprawa dla obywateli UE - mówi Małgorzata Szadkowska, prezeska Compassion Polska.

Organizacje na zbieranie podpisów obywateli UE pod inicjatywą mają czas do 11 września. Następnie trafią do Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement