Konie są bestialsko okaleczane i zabijane. To działanie sekty?

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Katarzyna Stańko PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
31-08-2020,13:30 Aktualizacja: 31-08-2020,13:34
A A A

W ciągu ostatnich kilku miesięcy we Francji zabito lub okaleczono około 30 koni. Policja prowadzi śledztwo w sprawie okrutnych czynów, do których doszło w różnych stadninach. Brany jest pod uwagę wątek przestępstw z udziałem sekty.

W wiosce Saint-Vallier w południowo-wschodniej części kraju znaleziono martwego okaleczonego kucyka ze zmiażdżoną czaszką i odciętą częścią pyska. Sekcja zwłok wykazała również, że przepona zwierzęcia była zmiażdżona.

państwowe spółki hodowlane, kowr, hodowla roślin uprawnych, hodowai zwierząt gospodarskich

Spółki hodowlane w liczbach. Konie na minusie

5 państwowych spółek hodowlanych, w tym 2 stadniny koni i 2 stada ogierów, dokapitalizowano w ubiegłym roku kwotą 30 mln zł. Aż 11 podmiotów miało zadłużenie z tytułu czynszu dzierżawnego. O potencjalnie niezbyt dobrej sytuacji...

W sąsiednim departamencie Yonne dwóch napastników zostało zaskoczonych w nocy podczas szarpania koni. Z kolei w departamencie Vaucluse znaleziono wypatroszoną klacz. W innych regionach właściciele koni znajdowali zwierzęta z wyłupionymi oczami czy obciętymi uszami.

- To rzadko spotykane okrucieństwo - powiedział Serge Lecomte, przewodniczący Francuskiego Związku Jeździeckiego. Pytany o śledztwo i wątek sekty uchylił się od odpowiedzi i skwitował, że okrucieństwo wobec zwierząt jest wstępem do okrucieństwa wobec człowieka.

Julien Denormandie, minister rolnictwa obiecał w ośrodku jeździeckim w Saone-et-Loire w Burgundii zmobilizować wszystkie służby, aby wyjaśnić okaleczanie i zabijanie koni.

Zdaniem polityka zidentyfikowano ponad 30 przypadków bestialskich okaleczeń w kilkunastu francuskich departamentach. - To niewyobrażalne czyny - komentował szef resortu.

Wystraszeni właściciele stadnin we Francji boją się o konie, a niektórzy z nich nawet śpią w stadninach, aby chronić zwierzęta. - Teraz tu śpię. Robię obchód co pół godziny - powiedział ministrowi Thomas Desgres, jeden z hodowców.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj