Dodatek do pensji za przeniesienie się na wieś

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Marcin Zatyka PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
01-07-2021,13:05 Aktualizacja: 01-07-2021,13:09
A A A

Pracownicy administracji publicznej w Portugalii, którzy zdecydują się na przeniesienie z miasta na wieś otrzymają miesięczny dodatek do pensji w wysokości ponad 100 euro.

Tak wynika z nowego rozporządzenia, które zostało opublikowane w dzienniku ustaw. Według autorów nowej regulacji podwyżka dla migrujących na wieś urzędników jest jedną z zachęt służących powstrzymaniu zjawiska wyludniania się prowincji.

ubóstwo, gospodarstwa domowe rolników, raport gus

"Pandemiczny" rok dał się we znaki rolnikom. Najwyższy wzrost ubóstwa

Największy wzrost stopy ubóstwa skrajnego w 2020 r. zarejestrowano w przypadku gospodarstw domowych rolników - poinformował Główny Urząd Statystyczny. Jak co roku na podstawie wyników badania budżetów gospodarstw...

- Podwyżka jest sprawiedliwym rozwiązaniem, które ma przyczynić się do większej równowagi w liczbie zatrudnionych na terenach wiejskich oraz w miastach, a w rezultacie do większej spójności terytorialnej - powiedziała Alexandra Leitao, minister modernizacji państwa i administracji publicznej.

Przedstawicielka rządu sprecyzowała, że urzędnik przenoszący się z miasta na portugalski interior może liczyć na zwiększenie zarobków za każdy dzień pracy na poziomie 4,77 euro.

- Każdy z migrujących pracowników administracji publicznej otrzyma też dwa dodatkowe dni urlopu - dodała minister Leitao, zaznaczając, że nowe przepisy nie dotyczą osób zatrudnionych w szkolnictwie i służbie zdrowia.

Szefowa resortu sprecyzowała, że system zachęt, który ma obowiązywać przez 3 lata, przewiduje również zapewnienie miejsc w szkołach na prowincji dzieciom migrujących urzędników.

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj