Zmiany w Grupie Azoty. Prezes i członkowie zarządu odwołani

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
20-02-2024,8:40 Aktualizacja: 20-02-2024,8:44
A A A

Rada Nadzorcza Grupy Azoty podjęła uchwałę o odwołaniu dotychczasowego prezesa spółki Tomasza Hinca. Obowiązki prezesa, do czasu powołania nowego, będzie pełnił Krzysztof Kołodziejczyk - poinformowała Grupa Azoty w poniedziałek.

Rada Nadzorcza Grupy Azoty poinformowała, że podjęła uchwałę o zmianach w zarządzie spółki. Odwołani zostali: Tomasz Hinc (dotychczasowy prezes), Mariusz Graba, Filip Grzegorczyk Grzegorz Kądzielawski oraz Marcin Kowalczyk.

Poinformowano również, że RN delegowała Krzysztofa Kołodziejczyka do wykonywania obowiązków prezesa zarządu spółki do czasu powołania - w postępowaniu kwalifikacyjnym - nowego.

Krzysztof Kołodziejczyk jest magistrem ekonomii na Wydziale Transportu i Łączności Uniwersytetu Szczecińskiego, kierunek ekonomia. Był on m.in. członkiem zarządu i dyrektorem finansowym w Metrum Cryoflex, prezesem Sices Polska, członkiem zarządu Mostostal Siedlce, dyrektorem finansowym Polimex-Mostostal, członkiem komitetu zarządzającego S.C. Uzinele Sodice Govora – Ciech Chemical Group, skarbnikiem w Ciech. W latach 2006-2020 był członkiem i przewodniczącym rad nadzorczych spółek: Radpol, Soda Polska Ciech, PRINŻ-1 (Grupa Polimex-Mostostal) i innyc

Grupa Azoty jest jedną z "kluczowych" grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych. 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu