WZA Grupy Azoty nie udzieliło absolutorium byłemu zarządowi

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
28-06-2024,8:55 Aktualizacja: 28-06-2024,8:59
A A A

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Grupy Azoty nie udzieliło absolutorium za 2023 r. byłemu prezesowi Tomaszowi Hincowi - podała spółka w komunikacie w czwartek. Absolutorium nie otrzymali też byli wiceprezesi.

Również w czwartek Zwyczajne Walne Zgromadzenie Grupy Azoty powołało członków Rady Nadzorczej na XII kadencję - poinformowała spółka. Nowa rada liczy ośmiu członków, z czego czterech już w niej wcześniej zasiadało, a trzech pochodzi z wyboru pracowników spółki.

Przewodniczącym nowej Rady został Artur Kucharski, w jej skład weszli też Robert Bednarski, Piotr Marciniak, Artur Rzempała, Mirosław Sobczyk oraz trzech członków wybranych przez pracowników: Robert Kapka, Tomasz Klikowicz i Roman Romaniszyn.

Artur Kucharski, Piotr Marciniak, Mirosław Sobczyk i Artur Rzempała zasiadali w Radzie poprzedniej kadencji, pierwsi trzej zostali do niej powołani w lutym, a ostatni w marcu 2024 r.

WZA postanowiło też, że strata netto spółki za 2023 r. w wysokości ponad 1,6 mld zł zostanie pokryta z części kapitału zapasowego.

Grupa Azoty to drugi w UE producent nawozów azotowych i wieloskładnikowych. Jest jedynym producentem melaminy w Polsce. Wytwarza również takie produkty jak: poliamid, alkohole OXO, plastyfikatory czy biel tytanowa. Grupa Azoty to spółka akcyjna, w której Skarb Państwa posiada 33 proc. akcji.

Poleć
Udostępnij