Wymiana Rady Nadzorczej Grupy Azoty ZAK. Członkowie powołani w czasie rządów PiS usunięci

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Marek Szczepanik PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
23-04-2024,8:50 Aktualizacja: 23-04-2024,13:02
A A A

W poniedziałek Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Grupy Azoty ZAK w Kędzierzynie-Koźlu odwołały czterech członków rady powołanych jeszcze w czasie rządów PiS. Jak poinformowała spółka, jednocześnie powołano pięciu nowych członków.

Podczas Nadzwyczajnego Zgromadzenia Grupy Azoty ZAK podjęto uchwały dotyczące zmian w składzie Rady Nadzorczej Spółki. Z rady odwołano Artura Kamińskiego, Grzegorza Czajkę, Adriana Czubaka i Katarzynę Muszyńską.

Według komunikatu spółki, do rady powołano z dniem podjęcia uchwały, Pawła Bielskiego (przewodniczący RN), Aleksandra Bogdziewicza, Mirosława Ptasińskiego, Angelinę Sarotę i Rafała Smołę. W skład rady wchodzi jeszcze Paweł Polański - przedstawiciel załogi, który w nowym składzie jest sekretarzem RN ZAK.

Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn SA to należący do Grupy Azoty producent nawozów azotowych. Jego produkty znajdują zastosowanie w: rolnictwie, budownictwie, przetwórstwie chemicznym, przemyśle tworzywowym i motoryzacyjnym. Spółka ma własną elektrociepłownię, port załadunkowy, świadczy specjalistyczne usługi laboratoryjne. 

Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY

do 12.06.2024 - termin rejestracji udziału w bezpłatnym szkoleniu on-line: "Ekonomiczne uwarunkowania nawożenia w rolnictwie"

17.06.2024 - termin egzaminu dla osób ubiegających się o wpis do rejestru inspektorów rolnictwa ekologicznego

do 30.06.2024 - termin udzielania przez ARiMR kredytów płynnościowych dla producentów rolnych oraz kredytów skupowych

do 1.07.2024 - termin składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Termin wprowadzania zmian we wnioskach został wydłużony do 16 lipca.

do 30.09.2024 - składanie wniosków o dotację dla Kół Gospodyń Wiejskich