Prezes Grupy Azoty: rozpoczęliśmy prace nad programem dekarbonizacji

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
10-06-2024,8:40 Aktualizacja: 10-06-2024,8:44
A A A

Rozpoczęliśmy prace nad programem dekarbonizacji i przystępujemy do aktualizacji naszej strategii do 2030 r. - powiedział prezes Grupy Azoty Adam Leszkiewicz. Dodał, że firma będzie uczestniczyć w procesie walki m.in. o zmniejszenie emisyjności.

"W Grupie Azoty rozpoczęliśmy prace w tej chwili nad programem dekarbonizacji. Przystępujemy także do aktualizacji naszej strategii, która jest do roku 2030. Tam właśnie gros projektów będzie ukierunkowanych na zmniejszenie emisyjności w różnym zakresie (...)" - powiedział w piątek podczas XI Kongresu Polska Chemia w Warszawie prezes zarządu Grupy Azoty Adam Leszkiewicz.

Wyjaśnił, że mowa o instalacjach i konkretnych elementach produkcji chemicznej, energetyce oraz ograniczeniu emisyjności w zakresie produktu.

Szef Grupy Azoty stwierdził, że pewien kierunek wyznaczają firmie rozwiązania, które pojawiły się, czy pojawiają się w zakładach azotowych w Kędzierzynie-Koźlu, które pozwalają ograniczyć emisyjność i energetykę konwencjonalną, tradycyjną.

grupa azoty, rada nadzorcza, agrobiznes, produkcja nawozów

Nowy szef Rady Nadzorczej Grupy Azoty

Na nowego przewodniczącego Rady Nadzorczej Grupy Azoty został wybrany dotychczasowy wiceprzewodniczący Artur Kucharski - przekazała we wtorek spółka. Dodała, że w skład rady nadzorczej powołany został Robert Bednarski. Uchwałą...

Dodał, że idee cyrkularności i niskoemisyjności wskazują pewne kierunki badań i strategie operacyjne. Zdaniem szefa Grupy Azoty, stają się one dziś już normą. Przekazał też, że cały czas wiele firm chemicznych mówi o zazielenieniu i postrzega to jako pewną perspektywę.

"W kontekście zazielenienia (...) szukamy takich rozwiązań, które pozwolą nam nie tylko (...) np. kupić zielony amoniak, ale realizować zadania i projekty, badawcze i wdrożeniowe, które będą służyć wszystkiemu temu, co jednocześnie będzie spełniało normy zazieleniania (...)" - powiedział.

Poinformował również, że Grupa Azoty będzie dostosowywać się do norm i uczestniczyć w procesie walki o zmniejszenie emisyjności i wprowadzenie w obieg cyrkularny jak największej liczby produktów.

Grupa Azoty to jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Spółka podała, że zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, ma również silną pozycję na rynkach takich produktów jak melamina, poliamid, alkohole OXO, plastyfikatory czy biel tytanowa. 

Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY

do 12.06.2024 - termin rejestracji udziału w bezpłatnym szkoleniu on-line: "Ekonomiczne uwarunkowania nawożenia w rolnictwie"

17.06.2024 - termin egzaminu dla osób ubiegających się o wpis do rejestru inspektorów rolnictwa ekologicznego

do 30.06.2024 - termin udzielania przez ARiMR kredytów płynnościowych dla producentów rolnych oraz kredytów skupowych

do 1.07.2024 - termin składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Termin wprowadzania zmian we wnioskach został wydłużony do 16 lipca.

do 30.09.2024 - składanie wniosków o dotację dla Kół Gospodyń Wiejskich