Krajowa Grupa Spożywcza ogłosiła konkurs na członków zarządu spółki

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Anna Wysoczańska PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
28-02-2024,8:20 Aktualizacja: 28-02-2024,8:24
A A A

Rada nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowiska członków zarządu spółki - poinformowało we wtorek Ministerstwo Aktywów Państwowych. Kandydat na to stanowisko musi posiadać odpowiednie kwalifikacje i nie może być związany umową o pracę z partią polityczną.

Ogłoszenie Krajowej Grupy Spożywczej S.A. dotyczy "wszczęcia postępowania kwalifikacyjnego na stanowiska: Członka Zarządu odpowiedzialnego za obszar marketingu i promocji Spółki, Członka Zarządu odpowiedzialnego za obszar produkcyjno-inwestycyjny Spółki, Członka Zarządu odpowiedzialnego za obszar strategii i rozwoju Grupy Kapitałowej, Członka Zarządu odpowiedzialnego za obszar surowcowy Spółki".

zagórski, kgs, buraki cukrowe, plantatorzy

Prezes KGS przekonuje: napływ ukraińskiego cukru do UE przełoży się na obniżenie cen dla polskich plantatorów buraka cukrowego

Bardzo duża skala napływu cukru z Ukrainy do krajów Unii Europejskiej przełoży się na obniżenie cen dla polskich plantatorów buraka cukrowego - ocenił w rozmowie z PAP w poniedziałek prezes Krajowej Grupy Spożywczej Marek...

Obecnie w skład zarządu KGS wchodzi prezes Grupy Marek Zagórski, związany z PiS, oraz pięciu członków zarządu.

Kandydatem na stanowisko członka zarządu Krajowej Grupy Spożywczej S.A. może być osoba, która m.in. posiada wykształcenie wyższe, co najmniej 5-letni okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, posiada co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych albo wynikające z prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek.

Kandydatem nie może być osoba, która m.in. pełni funkcję społecznego współpracownika albo jest zatrudniona w biurze poselskim, senatorskim, poselsko-senatorskim lub biurze posła do Parlamentu Europejskiego na podstawie umowy o pracę lub świadczy pracę na podstawie umowy zlecenia lub innej umowy o podobnym charakterze.

Ponadto o stanowisko nie może ubiegać się osoba, która pełni funkcję z wyboru w zakładowej organizacji związkowej lub zakładowej organizacji związkowej spółki z grupy kapitałowej Krajowej Grupy Spożywczej S.A. - jej aktywność społeczna lub zarobkowa rodzi konflikt interesów wobec działalności KGS.

Jan Krzysztof Ardanowski, Rada ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich, Krajowa Grupa Spożywcza

Ardanowski: KGS powinna stabilizować rynek żywności i zapobiegać panice

Krajowa Grupa Spożywcza powinna stabilizować rynek żywności i zapobiegać panice na rynku - wskazał Jan Krzysztof Ardanowski, przewodniczący Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP po ostatnim posiedzeniu. - W...

Zainteresowani objęciem stanowiska muszą złożyć pisemne zgłoszenie do 12 marca 2024 roku w Kancelarii Ogólnej w siedzibie Krajowej Grupy Spożywczej S.A. w Toruniu. W tym dniu nastąpi też otwarcie zgłoszeń.

Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami spełniającymi wymogi formalne zostaną przeprowadzone w terminie do 15 marca 2024 roku - poinformowano w ogłoszeniu.

Krajowa Grupa Spożywcza to największa państwowa spółka zajmująca się produkcją, przechowywaniem i sprzedażą żywności. Powstała w 2022 r. z przekształcenia Krajowej Spółki Cukrowej. Posiada kilkanaście spółek zależnych w segmentach: zbożowo-młynarskim, cukrowym, skrobi ziemniaczanej, owocowo-warzywnym, słodyczy, rolnym, nasiennym. 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu