Grupa Azoty ZAK: Mirosław Ptasiński prezesem spółki

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Anna Bytniewska PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
21-05-2024,8:35 Aktualizacja: 21-05-2024,8:36
A A A

Mirosław Ptasiński został powołany na stanowisko prezesa Grupy Azoty ZAK - poinformowała spółka w poniedziałek. Do zarządu trafili też Dariusz Bednorz, a także od 1 czerwca br. Agnieszka Kurpińska - dodano.

Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn poinformowała w poniedziałek, że rada nadzorcza powołała do zarządu spółki z dniem 20 maja Mirosława Ptasińskiego na funkcję prezesa zarządu i Dariusza Bednorza na funkcję wiceprezesa zarządu. Do zarządu na funkcję wiceprezesa - z dniem 1 czerwca - powołano też Agnieszkę Kurpińską. Dodano, że jednocześnie z zarządu spółki odwołany został Artur Kopeć, pełniący funkcję wiceprezesa zarządu.

Prezes zarządu Mirosław Ptasiński od 25 kwietnia do 20 maja br. był członkiem rady nadzorczej spółki, delegowanym do wykonywania obowiązków prezesa. Ptasiński związany był z Grupą Azoty ZAK w latach 2010-2016, pełniąc m.in. funkcję wiceprezesa zarządu.

W komunikacie spółka dodała, że powołany na stanowisko wiceprezesa zarządu Dariusz Bednorz to menedżer mający wieloletnie doświadczenie w obszarze strategii handlowych i produkcji przemysłowej. Wiceprezes zarządu Agnieszka Kurpińska jest z kolei menedżerem specjalizującym się w zarządzaniu sprzedażą, zakupami i logistyką. Obydwoje również wcześniej byli związani ze spółką i z Grupą Azoty.

Grupa Azoty ZAK jest spółką zależną Grupy Azoty. To producent nawozów azotowych oraz alkoholi OXO i plastyfikatorów, w tym pierwszego polskiego plastyfikatora nieftalanowego. 

Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY

do 12.06.2024 - termin rejestracji udziału w bezpłatnym szkoleniu on-line: "Ekonomiczne uwarunkowania nawożenia w rolnictwie"

17.06.2024 - termin egzaminu dla osób ubiegających się o wpis do rejestru inspektorów rolnictwa ekologicznego

do 30.06.2024 - termin udzielania przez ARiMR kredytów płynnościowych dla producentów rolnych oraz kredytów skupowych

do 1.07.2024 - termin składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Termin wprowadzania zmian we wnioskach został wydłużony do 16 lipca.

do 30.09.2024 - składanie wniosków o dotację dla Kół Gospodyń Wiejskich