Grupa Azoty: czwarty miesiąc z rzędu rośnie produkcja nawozów w naszych spółkach

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Anna Bytniewska PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
15-11-2023,9:05 Aktualizacja: 15-11-2023,9:08
A A A

Czwarty miesiąc z rzędu rośnie produkcja nawozów - poinformowała we wtorek Grupa Azoty. Dodano, że w październiku br. Grupa wyprodukowała 245 tys. ton. nawozów azotowych podczas gdy we wrześniu było to 227 tys. ton. Produkcja nawozów wieloskładnikowych wzrosła z 64 tys. ton do 71 tys. ton.

Grupa Azoty opublikowała we wtorek szacunkowe wolumeny produkcji za październik br., z których wynika, że produkcja w spółkach grupy kapitałowej rośnie kolejny miesiąc z rzędu.

"Zgodnie z szacunkami, w październiku spółki grupy kapitałowej wyprodukowały 245 tys. ton. nawozów azotowych (we wrześniu 227 tys. ton), 71 tys. ton nawozów wieloskładnikowych (we wrześniu 64 tys. ton.) oraz 26 tys. ton nawozów specjalistycznych (we wrześniu 15 tys. ton)" - poinformowała Grupa Azoty.

grupa azoty, sektor chemiczny, nawozy, produkcja nawozów, ceny nawozów, mocznik, saletra amonowa

Wiceprezes Zakładów Azotowych Puławy: sposobem na przetrwanie w branży chemicznej mogą być fuzje

Spada wartościowy udział europejskiego przemysłu chemicznego w globalnej produkcji chemicznej - ocenia wiceprezes Zakładów Azotowych Puławy Justyna Majsnerowicz. Jej zdaniem, sposobem na przetrwanie w branży mogą być fuzje. Wiceprezes...

Dodano, że wzrost poziomów produkcji widoczny jest również na podstawie szacunkowych wolumenów w obszarze produkcji mocznika, tj. 110 tys. ton w październiku przy 94 tys. ton we wrześniu.

"W pozostałych obszarach produkcja utrzymywała się w październiku na poziomach z września br." - zaznaczyła spółka.

"Październik to czwarty miesiąc z rzędu ze wzrostami produkcji w Segmencie AGRO. Te dane pokazują, że popyt na rynku nawozowym powoli się stabilizuje i powraca do poziomów notowanych w poprzednich sezonach nawozowych, przed wybuchem wojny Rosji z Ukrainą w 2022 roku – wskazał prezes Grupy Azoty Tomasz Hinc.

Grupa Azoty jest jedną z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych. Produkuje też melaminę, poliamid, alkohole OXO, plastyfikatory czy biel tytanowa.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu