Chińczycy zakończyli kontrole w Polsce. Nasza mąka pojedzie do Azji?

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
21-11-2017,11:05 Aktualizacja: 21-11-2017,11:19
A A A

Eksperci z Generalnej Administracji do spraw Nadzoru Jakości, Inspekcji i Kwarantanny Chińskiej Republiki Ludowej (AQSIQ) przypatrywali się na Pomorzu i Mazowszu, jak powstaje polska mąka. Niewykluczone, że produkt ten niebawem trafi na azjatycki rynek.

Delegacja z Azji przybyła do Polski na zaproszenie Głównego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa (GIORiN) i przebywała u nas przez cztery dni. Ma to być ostatni etap procedury "analizy ryzyka i określenia warunków eksportu trzech rodzajów naszej mąki: pszennej, żytniej i orkiszowej".

Krajowa Rada Drobiarstwa-Izby Gospodarczej, chiny, kanton, drób, promocja drobiu

Na prestiżowych targach w Chinach promowali polski drób

Podczas trzeciej edycji Międzynarodowej Wystawy Żywności, Mięsa i Produktów Rybnych w chińskim Kantonie nie zabrakło stoiska kampanii promocyjno-informacyjnej "Europejski drób-w jakości siła" - organizowanej przez Krajową...

Wnioski w sprawie wywozu zostały złożone do strony chińskiej w czerwcu 2016 r. Dokumenty opracowały wspólnie jednostki administracji rządowej (Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Główny Inspektorat Sanitarny, Główny Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych) przy udziale Instytutu Ochrony Roślin-PIB w Poznaniu oraz zainteresowanych eksportem przetwórców.

Przedstawiciele wymienionych instytucji oraz zakładów wzięli udział w spotkaniu otwierającym wizytę chińskiej delegacji w naszym kraju. Gościom z Azji przekazano informacje o organizacji w Polsce systemów nadzoru fitosanitarnego i sanitarnego w uprawie i przechowywaniu zbóż oraz warunków higieny i bezpieczeństwa dla konsumentów w procesie produkcji mąki.

Po teorii przyszedł czas na praktykę, czyli przypatrywanie się produkcji w gospodarstwach i firmach przetwórczych. "Audytem inspektorów chińskich objęte są miejsca produkcji surowca - zboża oraz zakłady produkujące mąkę (młyny) na terenie województw mazowieckiego i pomorskiego" - podała Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
WAŻNE TERMINY

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

 

od 16.05.2022 - 14.07.2022 - rolnicy będą mogli składać wnioski o bezzwrotną premię na restrukturyzację małych gospodarstw

1–31.07.2022  - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt