Copy LinkXFacebookShare

W USA zwalnia produkcja bioetanolu

W tygodniu kończącym się 17 kwietnia amerykańska produkcja bioetanolu wyniosła średnio 930 tys. baryłek dziennie.

FAMMU/FAPA informuje, że od połowy grudnia, kiedy odnotowano najwyższy wynik tygodniowej (992 tys. baryłek dziennie) produkcji tego paliwa w Stanach Zjednoczonych, tempo wytwórczości spada. Skumulowane wyniki produkcji w sezonie 2014/15 są jednak o 5,3 proc. wyższe w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego sezonu.

W górę idą też zapasy bioetanolu, które w drugiej połowie kwietnia wzrosły z 20,65 do 21,43 mln baryłek. Notowania etanolu na giełdzie CBoT w Chicago nadal są jednak niskie i pod koniec minionego miesiąca za galon amerykański płacono 1,416 dolara.

Zobacz nas w Google News

dopłaty do loch, dopłaty do trzody chlewnej, lochy, loszki hodowlane, trzoda chlewna, świnie, pomoc dla rolników, MRiRW, ARiMR, de minimis, wsparcie hodowców
Hodowla

Dopłaty do loch: 1000 zł na maciorę i 2000 zł do loszki hodowlanej

wapnowanie
Uprawa

Skrzyp polny po żniwach – jak zniszczyć uciążliwy chwast?

szkodniki w rzepaku
Uprawa

Insektycydy przeciwko pierwszym szkodnikom w rzepaku

ASF, afrykański pomór świń, dwa nowe ogniska ASF, ognisko ASF, ASF u świń, trzoda chlewna, świnie, bioasekuracja, Inspekcja Weterynaryjna, ASF 2026
Hodowla

Dwa nowe ogniska ASF u świń. Kolejne na Kujawach!