Trzy nowe modele pras zwijających Gallignani
ga_gf225_002
Seria pras stałokomorowych GF zyskała nowy design dzięki nowym pokrywom bocznym (fot. firmowe)
Firma FarmTrade od początku tego roku wprowadza na nasz rynek nową serię pras zwijających Gallignani. Tworzą ją modele: GF220, GF225 GF255.
Komora prasowania w maszynach serii GF wyposażona jest w 5 walców z przodu oraz 2 łańcuchy i 24 listwy na klapie.
Nowy system bezpośredniego podawania siatki tzw. Duck System pozwala na formowanie bel o rozmiarach: 120×125 cm w prasach GF 220 i 225 oraz 120×155 cm w prasach o symbolu GF 255.
Z kabiny ciągnika, na terminalu Focus możemy kontrolować rozmiar beli oraz do jej owinięcia wybrać sznurek lub siatkę. Ponadto znajdują się tam informacje o zużyciu materiału, wydajności maszyny (liczba bel na godzinę) i licznik bel.
Podbieracze pras GF, o szerokości roboczej 2 lub 2,2 m mają małą średnicę i dużą prędkość obrotową oraz opatentowany napęd wewnętrzny.
Dla maszyn o symbolu GF 225 SC oraz GF255 SC dostępny jest system tnący SuperCut. W modelu GF 225 SC montuje się 14 noży, a GF 255 SC może mieć 25 noży. Hartowane noże mają zabezpieczenie sprężynowe i funkcję automatycznego powrotu do pozycji roboczej.
Wszystkie modele z rotorami mają w standardzie opuszczaną hydraulicznie podłogę kanału zasilającego.
Więcej z tej kategorii
Co rolnik oraz usługodawca ceni u Dealera maszyn rolniczych?
Siewnik Väderstad Tempo – precyzja nadąża za tempem nowoczesnego rolnictwa
Leasing maszyn rolniczych wystrzelił. Branża mówi o przełomie

