Copy LinkXFacebookShare

Mecalac przejmuje ładowarki Pichona

Mecalac Group przejmuje produkcję kompaktowych ładowarek kołowych marki Pichon

Grupa Mecalac, specjalizująca się w produkcji i dystrybucji sprzętu budowlanego z siedzibą w Annecy, Haute-Savoie (Francja), od 1stycznia 2019 przejmie produkcję kompaktowych ładowarek kołowych, produkowanych obecnie przez francuską firmę Pichon.

Firma Pichon, która specjalizuje się w projektowaniu i produkcji sprzętu rolniczego, z siedzibą w Landivisiau w Bretanii (Francja), zaprzestanie produkcji tej gamy maszyn, aby skoncentrować się na swojej podstawowej działalności, którą jest produkcja maszyn rolniczych przeznaczonych do transportu i rozprzestrzeniania materiałów ciekłych i stałych.

Gama 6 ładowarek kołowych Pichon o mocy od 26 do 75 KM uzupełni istniejącą gamę ładowarek kołowych Mecalac, wyprodukowanych przez niemiecką fabrykę Mecalac Baumaschinen, spółkę zależną grupy Mecalac. Kompaktowe ładowarki kołowe będą dystrybuowane pod marką Mecalac, poprzez ogólnoświatową sieć dealerską Grupy Mecalac. Będzie to miało miejsce w 2019 r. po modernizacji silnika do normy emisji spalin Euro 5.

W tym samym czasie grupa Mecalac i firma Pichon osiągnęły porozumienie, zgodnie z którym ładowarki kołowe będą dystrybuowane w kolorze i pod marką Pichon, dzięki czemu Pichon będzie mógł utrzymać swoją działalność w sektorze rolnictwa. Henri Marchetta i Alexandre Marchetta, odpowiednio prezes i dyrektor generalny Mecalac Group, a także Philippe Pichon i Michel Pichon, odpowiednio prezes i założyciel firmy Pichon, są bardzo zadowoleni z umowy, która pozwala firmie Pichon kontynuować rozwój w sektor rolnictwa, z ulepszoną technicznie gamą maszyn, a jednocześnie umożliwiającą Grupie Mecalac rozszerzenie oferty produktowej. Dzięki temu dodatkowi Mecalac staje się jednym z największych dostawców kompaktowych ładowarek kołowych na rynku.

Zobacz nas w Google News

ASF, ASF w chlewni, bioasekuracja, trzoda chlewna, hodowla świń, afrykański pomór świń, Polskie Stowarzyszenie Bioasekuracji
Aktualności

ASF w chlewni. Hodowcy muszą pilnie sprawdzić bioasekurację

Aktualności

Kategoria „B” nie wystarczy. Ciągnik z opryskiwaczem na parkingu

Olimpiada

Podsumowanie finału centralnego XLIX edycji  OWiUR – nagrody dla najlepszych olimpijczyków