Copy LinkXFacebookShare

Promowali polską żywność w Paryżu

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa uczestniczył w największych europejskich targach spożywczych Sial Paris 2018, które odbyły się w dniach 21-25 października w stolicy Francji.

Organizowane co dwa lata targi to jedne z największych wydarzeń dedykowanych branży spożywczej na świecie. To wiodące wydarzenie na francuskim rynku żywności, oferujące firmom możliwość zwiększenia ekspansji swojej działalności na rynek międzynarodowy.

SIAL PARIS to źródło inspiracji w światowym przemyśle spożywczym. W tegorocznych targach wzięło udział ponad 7200 wystawców z rekordową frekwencją ponad 310 tys. przedstawicieli branż, wśród których blisko 200 – to wystawcy z Polski. Na powierzchni 250 tys. m2 promowanych było ponad 400 tys. produktów. Liczba zwiedzających targi była szacowana przez organizatora na 160 tys. osób.

Polskie stoisko zorganizowane zostało przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w ramach Branżowego Programu Promocji polskich specjalności żywnościowych opracowanego w ramach poddziałania 3.3.2. "Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe – Marka Polskiej Gospodarki – Go to Brand" Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (PO IR).

KOWR realizujący działania promujące polskie artykuły rolno-spożywcze na rynkach zagranicznych pod hasłem "Poland tastes good" już po raz czwarty zorganizował stoisko narodowe na targach SIAL PARIS.

Stoisko narodowe o powierzchni 310 m2 zgromadziło 36 podwystawców – producentów polskiej żywności oferujących w swoim asortymencie szeroki wachlarz produktów spożywczych m.in.: słodycze, owoce i warzywa, napoje, produkty mleczne, grzyby, orzechy, przetwory owocowo-warzywne oraz miód.

Każdego dnia targów na polskim stoisku narodowym odbywały się pokazy kulinarne, których celem była promocja polskiej kuchni i żywności oraz zaprezentowanie Polski jako kraju tradycyjnego i jednocześnie nowoczesnego pod względem kulinarnym.

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Policjanci odzyskali skradziony ciągnik. Dwie osoby staną przed sądem

Hodowla

Choroba niebieskiego języka. Aż 28 nowych ognisk!