Copy LinkXFacebookShare

Stare, ale jare. Konkurs Orki Zabytkowymi Traktorami w Lubecku

Rozwija się impreza zorganizowana przez pasjonatów starych traktorów. Trzecia edycja konkursu w Lubecku (woj. śląskie) zgromadziła w tym roku ponad pięćdziesięciu uczestników z całej Polski.

Nie jest to może impreza równa wilkowickiej (Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w Wilkowicach) niemniej jednak z roku na rok przyciąga coraz większe rzesze uczestników.

Co roku zwiększa się także zainteresowanie firm z branży rolniczej oraz mediów ogólnopolskich.

Najciekawszym punktem dwudniowej imprezy (odbywała się w dniach 4-5 maja) był tytułowy konkurs orki (pierwszego dnia) oraz uroczysty przejazd ciągników po okolicznych wsiach i polach w drugim dniu festynu.

4 maja w III Ogólnopolskim Konkursie Orki Zabytkowymi Traktorami w Lubecku zostało zgłoszonych 51 traktorów, a w orce uczestniczyło 20 oraczy.

I miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Orki Zabytkowymi Traktorami w Lubecku zajął Kamil Hornik – Bielsko-Biała, woj. śląskie – traktorem Lanz Bulldog 35PS z 1951r.

II miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Orki Zabytkowymi Traktorami w Lubecku zajął Damian Wolka – Woźniki, woj. śląskie – traktorem Lanz Bulldog  z roku 1939 r.

III miejsce (ex aequo) w III Ogólnopolskim Konkursie Orki Zabytkowymi Traktorami w Lubecku zajął Jarosław Chojnacki – Sierakowo, woj. wielkopolskie – traktorem Zetor K25 z 1958r.

III miejsce (ex aequo) w III Ogólnopolskim Konkursie Orki Zabytkowymi Traktorami w Lubecku zajął Tomasz Szerszeń – Powęzów, woj. małopolskie – traktorem Deutz FZL612/5/MK z 1957 r.

Książka, którą po prostu trzeba mieć, czyli "STARE CIĄGNIKI na polskich polach w latach 1918-1969"

Dodatkowo uhonorowano następujące osoby:

  • Najsympatyczniejszy traktorzysta: Janusz Małczak – Glinica, woj. śląskie – traktorem Porsche 329 z roku 1961 r.
  • Najwięcej przywiezionych traktorów: Łukasz Zawadzki – Ochaby, woj. śląskie oraz Henryk Kolpak – Stare Siołkowice, woj. opolskie
  • Najdalszy przyjazd na kołach: Andrzej Ochocki z żoną Anną – Mieleszyn, woj. Łódzkie – dwoma  zabytkowymi ciągnikami Ursus C328 z roku 1964r. i 1965r.
  • Najdalszy przyjazd: Grzegorz Matusik z Węgrowa, woj. mazowieckie
  • Za rodzinny przyjazd: Arkadiusz Śliwiński – Wola Rasztowska, woj. mazowieckie

[WIDEO] III Konkurs Orki Zabytkowymi Traktorami Lubecko 2019 | źródło: Retro TRAKTOR

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Policjanci odzyskali skradziony ciągnik. Dwie osoby staną przed sądem

Hodowla

Choroba niebieskiego języka. Aż 28 nowych ognisk!