Copy LinkXFacebookShare

Minister zapewnia: twardo walczymy o unijne pieniądze

– Twardo walczymy o pieniądze unijne i żadnego eurocenta nie stracimy – mówi Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa. Dodał, że ma w tej sprawie wsparcie premiera i całego rządu.

– Szukamy koalicji. Do Polski przyjeżdżają politycy odpowiedzialni za rolnictwo w Europie. Polska jest ważnym graczem przyszłej wspólnej polityki rolnej – powiedział szef resortu zapewnił na antenie TVP Info.


Zaznaczył jednocześnie, że nie same pieniądze unijne są ważne, ale również polityka narodowa wobec rolnictwa, decydowanie o kierunkach zmian, o kierunkach rozwoju.  

– To realizujemy i to znalazło duże uznanie w oczach rolników – podkreślił.

Minister zapewnił, że negocjacje w sprawie unijnego wsparcia dla rolnictwa jeszcze się nie zakończyły.

Jego zdaniem, dopiero gdy ukonstytuuje się parlament europejski, będzie można dojść do jakichś konkluzji.

Według Ardanowskiego sprawa może być przesądzona zimą lub wiosną przyszłego roku.
 

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Policjanci rozpoczęli kontrole rolników. „Nie będzie taryfy ulgowej”

Aktualności

Straszna śmierć traktorzysty. Zginął po wywróceniu się ciągnika

stres cieplny u świń, trzoda chlewna, hodowla świń, rozród świń, laktacja loch, zdrowie jelit, żywienie świń, dobrostan zwierząt
Hodowla

Stres cieplny u świń obniża wyniki produkcyjne

Aktualności

Śmiertelne zderzenie z ciągnikiem. 69-latek zginął na miejscu