Copy LinkXFacebookShare

Firma Osadkowski-Cebulski o wyzwaniach w rolnictwie

5 lutego firma Osadkowski-Cebulski zorganizowała w Legnicy (woj. dolnośląskie) pierwszą konferencję z cyklu „Wyzwania we współczesnym rolnictwie”. 
 
Licznie przybyłych gości przywitała Iza Maćkowska, dyrektor marketingu, a wykład wprowadzający wygłosił Leszek Cebulski, prezes firmy. A dotyczył on przyszłości polskiego rolnictwa, w tym stojących przed nim wyzwań, których jest bardzo wiele. Prezes Cebulski zwrócił uwagę, że rolnictwo musi zmagać się z problemami wewnątrz branży, jak z całą otoczką, w której funkcjonuje. 
 
Nie bez wpływu na gospodarkę pozostaje chociażby obecny konflikt handlowy między Stanami Zjednoczonymi a Chinami, czy szerzący się populizm. Coraz więcej wyzwań przysparza też zmieniający się klimat, który skłania do myślenia i działania na rzecz ochrony środowiska. W tym wszystkim musi odnaleźć się rolnictwo. 
 
Wśród poruszanych zagadnień znalazły się m.in.: stabilność plonu a materiał siewny, urodzajna gleba jako fundament efektywnego rolnictwa, perspektywa odchwaszczania i ochrony upraw rolniczych w dobie odporności i wycofywania kolejnych substancji czynnych.
 
Dr inż. Małgorzata Idkowiak z firmy Osadkowski-Cebulski podkreśliła jak ważny jest zabieg T1 i T2 w ochronie fungicydowej zbóż ozimych i rzepaku. Podczas spotkania zaprezentowano ofertę środków ochrony roślin, odmian i nawozów na ten sezon, m.in. firmy BASF, Rapool, Adob i Agromix, których przedstawiciele uczestniczyli w spotkaniu. Konferencja w Legnicy była też okazją do wzniesienia toastu z okazji 30-lecia firmy Osadkowski-Cebulski. 
 
 

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Policjanci odzyskali skradziony ciągnik. Dwie osoby staną przed sądem

Hodowla

Choroba niebieskiego języka. Aż 28 nowych ognisk!