Copy LinkXFacebookShare

Beczka asenizacyjna wbiła się do kabiny ciężarówki

W zderzeniu trzech ciężarówek, w tym jednej przewożącej rolnicze wozy asenizacyjne, ranny został jeden z kierowców. Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowano go do szpitala.

Kraksa z udziałem kolosów miała miejsce na autostradzie A4 w kierunku Krakowa. "Dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci. Przez kilka godzin autostrada była całkowicie zablokowana. Wyznaczono objazdy drogą S86" – poinformowała Komenda Miejska Policji w Mysłowicach.

Na miejscu pracowali też strażacy. Musieli przede wszystkim uwolnić wspomnianego poszkodowanego kierowcę, który został zakleszczony w kabinie ciężarówki.

Wezwano także inspektorów transportu drogowego. Zabezpieczyli informacje zapisane przez tachografy zainstalowane w pojazdach biorących udział w zdarzeniu. Odczytali dane cyfrowe z jednego, a z kolejnego zabezpieczyli wykresówkę.

"Z najbardziej zniszczonego pojazdu wyciągnięto całe urządzenie rejestrujące czas pracy kierowcy. Udało się przywrócić jego zasilanie i otworzyć szufladkę, na której powinna być papierowa tarcza na zapisy. Szufladka tachografu była pusta. Wszystko wskazuje na to, że kierowca nie rejestrował swoich aktywności, prędkości pojazdu i przejechanej drogi" – poinformowali inspektorzy.
 

Zobacz nas w Google News

wapnowanie
Uprawa

Skrzyp polny po żniwach – jak zniszczyć uciążliwy chwast?

dopłaty do loch, dopłaty do trzody chlewnej, lochy, loszki hodowlane, trzoda chlewna, świnie, pomoc dla rolników, MRiRW, ARiMR, de minimis, wsparcie hodowców
Hodowla

Dopłaty do loch: 1000 zł na maciorę i 2000 zł do loszki hodowlanej

szkodniki w rzepaku
Uprawa

Insektycydy przeciwko pierwszym szkodnikom w rzepaku