Copy LinkXFacebookShare

Pijany traktorzysta jechał „krajówką” pod prąd

Ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego stanowił kierowca ciągnika rolniczego, który we wtorek późnym wieczorem jechał maszyną pod prąd drogą krajową.


Po zgłoszeniach od kierowców, że obwodnicą Inowrocławia (woj. kujawsko-pomorskie) pod prąd porusza się traktor z przyczepą, dyżurny miejscowej komendy powiatowej policji natychmiast skierował tam patrol.

Mundurowi z "drogówki" na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Jacewo zauważyli ciągnik marki Ursus, który faktycznie jechał pod prąd. Kierujący został zatrzymany do kontroli.

– Od 54-letniego mężczyzny patrol wyczuł alkohol, a badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującego. Przy przyczepie stwierdzili ponadto brak tablicy rejestracyjnej. W kwestii popełnionego wykroczenia drogowego przez mężczyznę i braku tablicy toczy się postępowanie wyjaśniające. Będzie musiał też ponieść konsekwencje popełnienia przestępstwa. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat – przekazuje asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy inowrocławskiej KPP.
 

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Straszna śmierć traktorzysty. Zginął po wywróceniu się ciągnika

stres cieplny u świń, trzoda chlewna, hodowla świń, rozród świń, laktacja loch, zdrowie jelit, żywienie świń, dobrostan zwierząt
Hodowla

Stres cieplny u świń obniża wyniki produkcyjne

hodowla bydła
Hodowla

Hodowla bydła szansą dla polskich gospodarstw