Copy LinkXFacebookShare

Agrotech zaprasza już od piątku

Agrotech to punkt obowiązkowy w kalendarzu każdego rolnika. Targi Kielce zawsze w marcu gościły w swoich halach najnowsze ciągniki, kombajny i siewniki. W tym roku gospodarze muszą zmienić swoje plany, bo wydarzenie startuje… 8 października.

Pandemia COVID-19 pokrzyżowała plany organizatorom Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech i nie udało się zorganizować wystawy pod koniec zimy. Jesienna impreza to nowość, ale zapowiada się interesująco.

Udział w wydarzeniu potwierdzili bowiem przedstawiciele marek i dilerzy nowoczesnego sprzętu niezbędnego w gospodarstwie. Odwiedziny w Targach Kielce należy zacząć od stoisk z ciągnikami, kombajnami, glebogryzarkami czy deszczownicami. Nie zabraknie także maszyn do nawożenia, pielęgnacji i ochrony roślin.

Swoje produkty zaprezentują nie tylko producenci rozdrabniaczy i opryskiwaczy, ale także firmy zajmujące się wytarzaniem mieszanek i granulatów. Rolnicy będą mieli ponadto okazję do zapoznania się z nowymi maszynami służącymi do siewu i sadzenia.

Agrotech to również ułatwienia w codziennym funkcjonowaniu farm – systemy wentylacyjne do pomieszczeń gospodarczych, fotowoltaika czy izolacje budynków. – Pragniemy, aby rolnicy odwiedzający Targi Kielce mogli zapoznać się z kompleksową ofertą producentów maszyn: transportowych i uprawnych, ale także rozwiązań, które pomogą w pracy i domu – podkreśla Grzegorz Figarski, dyrektor projektu Agrotech.

Po raz pierwszy w Targach Kielce gościć będzie Global Poultry Web Congres. To hybrydowe wydarzenie to dostęp do najnowszych treści z obszaru hodowli kurczaków, indyków czy gęsi. Ciekawe prelekcje wygłoszone przez międzynarodowych gości będzie można zobaczyć na żywo, ale także w formule on-line. Wśród tematów podejmowanych przez prelegentów znajdą się m.in.: dobrostan, genetyka czy choroby drobiu.

Targi Agrotech od lat współpracują z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a także z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wystawa będzie doskonałą okazją do rozmowy z przedstawicielami tych instytucji, a także zapoznaniem się z ofertą i zakresem działań agencji Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii.

Organizowany od 26 lat Agrotech rozpocznie się już w piątek, 8 października i potrwa trzy dni.

Zobacz nas w Google News

owiur, eliminacje, olimpiada
Olimpiada

Szczegóły eliminacji okręgowych XLIX edycji OWiUR

PFHBiPM podała wyniki, krowy mleczne, produkcja mleka, PFHBiPM, wydajność krów, ocena użytkowości, hodowla bydła,
Hodowla

PFHBiPM podała wyniki oceny za 2025 rok. Co ze strukturą stad?