Copy LinkXFacebookShare

Pijani traktorzyści spotkali się na drodze

Dwa ciągniki rolnicze zderzyły się podczas wymijania. Jak ustalili policjanci, obaj kierowcy mieli po ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W miejscowości Jabłonowo (pow. działdowski, woj. warmińsko-mazurskie) na prostym odcinku drogi, podczas wymijania, doszło do bocznego zderzenia dwóch traktorów z przyczepami objętościowymi do przewozu zielonej masy.

"Skierowani na miejsce zdarzenia policjanci ustalili, że kierujący ciągnikiem marki Fendt, 27-latek z powiatu mławskiego, w wyniku zderzenia pojazdów stracił panowanie nad maszyną i uszkodził ogrodzenie pobliskiej posesji. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, miał ponad 1,5 promila. Kierujący drugim ciągnikiem to również mieszkaniec powiatu mławskiego w wieku 24 lat. W jego przypadku badanie stanu trzeźwości też wykazało przeszło 1,5 promila alkoholu w organizmie" – podaje Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie.

Obu traktorzystom funkcjonariusze elektronicznie zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami. Trwa wyjaśnianie szczegółowych okoliczności i przyczyn zdarzenia.

O dalszym losie nietrzeźwych mieszkańców powiatu mławskiego zadecyduje sąd.
 

Zobacz nas w Google News

owiur, eliminacje, olimpiada
Olimpiada

Szczegóły eliminacji okręgowych XLIX edycji OWiUR

Jakub Napierała
Hodowla

Jakub Napierała stawia na rentowność produkcji trzody chlewnej

Aktualności

Policja w gospodarstwie. Chodziło o utwardzenie podwórka