Copy LinkXFacebookShare

Miał być nawóz z Chin. Przesyłkę przejęły służby

Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa wykryła w przesyłce, w której miała być substancja do produkcji nawozu, tonę prekursorów do wyrobu ponad 3 ton narkotyków. Czarnorynkowa wartość zatrzymanego towaru to 5 mln zł.

Prekursory do produkcji środków odurzających znajdowały się w przesyłce lotniczej. "Zgodnie z dokumentami, miała zawierać fosforan potasu, wykorzystywany jako nawóz lub dodatek do żywności. Towar znajdował się na 2 paletach w 25 kartonach. Wewnątrz były papierowe worki z białym proszkiem. Nadawcą przesyłki była firma z Chin" – podaje mazowiecka KAS.

Badania substancji w Centralnym Laboratorium Celno-Skarbowym w Otwocku potwierdziły, że to glicydan BMK w postaci soli, prekursor stosowany do produkcji amfetaminy. Z takiej ilości substancji można wyprodukować ponad 3 ton narkotyków. "Zgodnie z przepisami, każdemu, kto przewozi, kupuje lub przechowuje prekursory i zamierza wykorzystać je do produkcji narkotyków, grozi kara grzywny i pozbawienia wolności do 5 lat" – podsumowuje KAS.
 

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Kategoria „B” nie wystarczy. Ciągnik z opryskiwaczem na parkingu

ASF, ASF w chlewni, bioasekuracja, trzoda chlewna, hodowla świń, afrykański pomór świń, Polskie Stowarzyszenie Bioasekuracji
Aktualności

ASF w chlewni. Hodowcy muszą pilnie sprawdzić bioasekurację