Copy LinkXFacebookShare

Akcja na farmie. Płonęła turbina wiatrowa

Kilka zastępów strażaków wysłano na famę wiatrową, gdzie w płomieniach stanęła jedna z turbin. Na razie nie jest znana przyczyna pożaru.

W środę (12 marca) przed południem straż pożarna została wezwana do pożaru turbiny wiatrowej na należącej do PGE Energia Odnawialna farmie wiatrowej w miejscowości Ługowina (pow. łobeski, woj. zachodniopomorskie). Płonęła gondola wiatraka na wysokości ok. 100 metrów. Co istotne, nie było osób poszkodowanych.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wyznaczeniu strefy bezpieczniej” – relacjonowała na swoim facebookowym profilu Komenda Powiatowa PSP w Łobzie.

Po niedługiej akcji sytuacja została opanowana. Pożarnicy przekazali formalnie miejsce zdarzenia właścicielowi obiektu. Teraz będą wyjaśniane przyczyny pojawienia się ognia.

W działaniach udział brały zastępy strażaków z jednostek KP PSP w Łobzie, OSP Radowo Małe, OSP Węgorzyno, OSP Dobra i OSP Łosośnica. Na miejscu był też patrol policji.

Zobacz nas w Google News

PFHBiPM podała wyniki, krowy mleczne, produkcja mleka, PFHBiPM, wydajność krów, ocena użytkowości, hodowla bydła,
Hodowla

PFHBiPM podała wyniki oceny za 2025 rok. Co ze strukturą stad?

Aktualności

Składki na ubezpieczenie rolników – KRUS wprowadza zmianę

owiur, eliminacje, olimpiada
Olimpiada

Szczegóły eliminacji okręgowych XLIX edycji OWiUR