PGE zbuduje magazyny dla energii z OZE

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
30-08-2016,10:30 Aktualizacja: 30-08-2016,11:58
A A A

Polska Grupa Energetyczna, największy polski wytwórca prądu i ciepła w ciągu dwóch lat zbuduje dwa magazyny energii. Koszt inwestycji szacowany jest wstępnie na 16-21 mln zł.

Pierwszy z magazynów o pojemności 0,5 MW realizowany w technologii litowo-jonowej ma powstać do końca 2017 roku za 4-6 mln zł przy należącej do spółki elektrowni słonecznej na Górze Żar - informuje portal rp.pl

ustawa odległościowa, psew, wiatraki, elektrownia wiatrowa, turbina wiatrowa, podatek od nieruchomości, tpa horwath

Wyższe podatki zabójcze dla wiatraków

Ustawa „odległościowa” jest dla branży wiatrowej zabójcza – twierdzą przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej. Szukają więc sposobu na minimalizowanie jej negatywnych skutków podatkowych....
Następnie przez kilkanaście miesięcy testowane będą urządzenia.

Uruchomienie drugiego magazynu planowane jest na przełom 2017 i 2018 roku. Lokalizacja nie jest jeszcze wyznaczona, ale wiadomo, że obiekt powstanie przy jednej z farm wiatrowych PGE. Magazyn ma mieć ok. 1,5 MW szacunkowej mocy i kosztować 12–15 mln zł.

- Magazyny, które powstaną w ciągu dwóch lat, to odpowiedź na wyzwania związane ze zmienną ilością energii dostarczanej do sieci z odnawialnych źródeł. Celem instalacji jest wyrównanie niestabilności pracy farm oraz zaspokajanie ich potrzeb - tłumaczy w rozmowie z portalem Maciej Szczepaniuk, rzecznik koncernu.

Podobne projekty realizowane są już m.in. w Enerdze, Tauronie oraz RWE.

źródło rp.pl

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Redakcja działu
"Zielona energia"
Kontakt
Kontakt
Reklama
Reklama